پاتاق نیوز

وبسایت خبری تحلیلی

پاتاق نیوز

وبسایت خبری تحلیلی

پاتاق نیوز
تبلیغات

۴۷ مطلب در مرداد ۱۳۹۷ ثبت شده است

به گزارش "پاتاق نیوز"اخیرا  قائم مقام مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه اعلام کرده اند امسال تعادل بین مصرف و تولید برق بهم خورده و۵۰ درصد تولید نیروگاه‌های برق آبی کاهش پیدا کرده ومصرف برق بیش از تولید آن است ، به همین دلیل خاموشی هایی در سطح شهر و استان و همچنین کشور را شاهد بودیم.

در همین راستا و با تصمیم مسئولان کشوری و استانی ساعات آغاز کار و پایان کار ادارات تغییر پیدا کرد تا در زمان اوج مصرف که ادارت نقش قابل توجهی در آن دارند ، ادارات تعطیل باشند .

اما در سطح شهر کرمانشاه همچنان مشاهده میشود که برخی از بانک ها بعد از ساعات کاری هنوز برق های داخل ساختمان آن‌ها روشن است در حالی که بانک تعطیل است .

که با توجه به کمبود انرژی برق در سال جاری و هشدارهای فراوان از سوی مسئولان استانی نسبت به صرفه جویی، انتظار می رود ادارات علی‌الخصوص بانک ها در رعایت مصرف پیش قدم باشند.

گفتنی است اسامی بانک ها ، ساعت و تاریخ عکس فوق نزد پایگاه خبری پاتاق‌نیوز امانت می باشد.

به گزارش "پاتاق نیوز"سرهنگ داریوش محمدی گفت: به دنبال نوسانات و مشکلات ایجاد شده بازار ارز و دستگیری ۶ نفراز اخلالگران بازار ارز در جوانروددلار در سطح کشور که شهرستان جوانرود نیز از آن متاثر بود، عده‌ای از مخلان و قاچاقچیان حرفه‌ای کالا و ارز دست به سوء استفاده زده و اقدامات غیرقانونی در این زمینه انجام دادند.
وی افزود: در همین رابطه، مأموران پلیس آگاهی شهرستان جوانرود با افزایش دامنه تحقیقاتی خود و پس از هماهنگی با مقام قضائی در یک عملیات موفق به دستگیری ۶ نفر از اخلالگران بازار ارز و دلار شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان جوانرود تصریح کرد: با توجه به حرفه‌ای بودن قاچاقچیان، مأموران موفق به کشف ارز قاچاق از آن‌ها نشدند، اما پس از استعلام و بررسی گردش مالی و حساب‌های متهمان از طریق مراجع بانکی مشخص شد که این افراد به صورت عمده در قاچاق دلار و خرید و فروش آن فعالیت داشته و از سرشاخه‌های اصلی اخلال در نظام بانکی هستند.
سرهنگ محمدی خاطرنشان کرد: در جریان بازرسی از منزل یکی از متهمان، ۱۰ کارتن رسید‌های بانکی و نامه‌های گردش مالی کشف شد.
وی افزود: همچنین در بازرسی از منزل یکی دیگر از متهمان که متواری و تحت تعقیب پلیس است اسناد و حواله‌های بانکی در خصوص جابجایی وجوهات کلان به مبلغ تقریبی ۶۰ میلیارد ریال کشف شده است.
فرمانده انتظامی جوانرود اظهار داشت: پس از جمع آوری مستندات و انجام تحقیقات فنی و تکمیل پرونده، متهمان جهت ادامه تحقیقات در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند.

به گزارش "پاتاق نیوز" سعیده فهیم در کارگروه زنان ویژه ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که با حضور اعضا در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، با اشاره به نقش پررنگ و موثر بانوان در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس افزود: ستاد بانوان استان برای گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی برنامه های ویژه ای دارد.

وی اظهار داشت: زنان پیش از انقلاب اسلامی دوشادوش مردان حرکت می کردند و در دوران جنگ تحمیلی نیز با فرستادن فرزندان و همسرانشان در جبهه ها و مشارکت در تهیه تدارکات جبهه نقش ارزنده ای داشته اند و همواره پشتیبان انقلاب در این 40 سال بوده اند.

فهیم در ادامه یکی از برنامه های 40 سالگی انقلاب را معرفی مادران نمونه عنوان کرد و گفت: این همایش ابتدا در استان و سپس با معرفی 15 مادر نمونه انقلاب در سطح کشور برگزار خواهد شد.

وی همچنین از برگزاری کارگاه ها و کلاس های آموزشی برای زنان به منظور جلوگیری از آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: برای برگزاری جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مسابقات مختلف، از جمله در بخش های فرهنگی مانند کتابخوانی، مسابقات هنری و ورزشی بین بانوان استان برگزار می شود.

مدیرکل امور خانواده و بانوان استانداری یکی دیگر از برنامه های ستاد امور بانوان استان را رسیدگی به معیشت و رونق کسب و کار زنان سرپرست خانوار بیان کرد و اظهار داشت: در این راستا نمایشگاه های مختلف از عرضه کالاها و تولیدات دست ساز زنان سرپرست، برگزاری کلاس های آموزشی کارآفرینی و اقتصادی اقدام می شود.

وی در ادامه جمع آوری بانک اطلاعات مربوط به امور بانوان را در بخش های مختلف از دیگر برنامه های سال جاری استان دانست و گفت: پس از جمع آوری این اطلاعات تصمیم گیری برای برطرف کردن مشکلات زنان استان آسان تر خواهد شد.

فهیم یکی دیگر از برنامه های سال جاری را برگزاری همایش"نجات کودکان"عنوان کرد و گفت: در راستای جلوگیری از آسیب های اجتماعی کارگاه های آموزشی مختلفی در استان برگزار می شود.

به گزارش "پاتاق نیوز"  آیت الله مصطفی علما امروز پنج شنبه در شورای سیاستگذاری و راهبری چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی استان کرمانشاه که در بیت امام جمعه برگزار شد اظهار داشت: امام(ره) بارها تکرار کردند که "دشمنان از اسلام سیلی خوردند" و این سیلی خوردن برای آنها بسیار گران تمام شده است.


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه افزود: تاثیر گذاری انقلاب اسلامی دشمن را ستوه آورده و آنها را به مرز جنون کشانده است لذا زمانی که می بینند در سوریه، عراق، یمن به اهدافشان نرسیدند مدام در پی نقشه کشیدن برای این اسلام هستند.

وی تصریح کرد: امام(ره) و مقام معظم رهبری همواره بر اصل امید وار کردن مردم تاکید داشتند و بارها به مسئولین نظام در این خصوص تذکر دادند.

آیت الله علما ادامه داد: بالا رفتن قیمت ارز و سکه و ماشین در دست دولت است لذا باید این مهم را مدیریت کند و اما یکسری قیمت های بازار که بدون هیچ علتی بالا کشیده شده است در دست خود مردم است که در این خصوص باید با زبان نصیحت و موعظه آنها را هدایت کنیم.

وی با مقایسه شرایط کنونی با شرایط دوران دفاع مقدس گفت: در یک نگاه کلی الان مشکل خاصی نداریم مشکل ما دوران جنگ تحمیلی بود که با دست خالی در مقابل دشمنان قسم خورده اسلام، حسین وار جنگیدیم.

امام جمعه کرمانشاه اظهار داشت: یکی از بزرگان بسیار تعبیر به حقی داشت که دشمن پس از جنگ تحمیلی تا ۶۰ سال دیگر جرات ندارد به ایران کج نگاه کند.

وی به کامل بودن عدد ۴۰ از منظر علمای علم اعداد اشاره کرد و بیان داشت: افکار و نظرات امام(ره) توانست تا این مدت این انقلاب را نگه دارد و امروز به جایی برسد که یکی از دغدغه ها و غصه های ترامپ نام ایران باشد.

آیت الله علما خاطر نشان کرد: اگر امروز رهبر انقلاب اسلامی در مشهد فرمود: " اگر کج به ایران نگاه کنید حیفا با خاک یکسان می شود" و سردار سلامی در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه می گوید: " ایران روی اقیانوس موشک است" نشان از توان و قدرت ایران با محتوای لازم جهت سرمشق بودن برای کشورهای دیگر است که این نیز بر غصه های آمریکا می افزاید.

به گزارش "پاتاق نیوز"  سردار محمد نظر عظیمی امروز پنج شنبه در شورای سیاستگذاری و راهبری چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی استان کرمانشاه که در بیت امام جمعه برگزار شد با بیان اینکه امروز دشمن جنگ تمام عیاری را علیه کشور ما آغاز کرده است، ابراز داشت: در این راستا شورای هماهنگی باید کار تبلیغی و فرهنگی را در مقابل تهدیدات دشمن انجام دهد.


فرمانده قرارگاه منطقه ای نجف اشرف نیروی زمینی سپاه افزود: اینکه دشمن اعلام می کند که نمیگذاریم کشور ایران جشن ۴۰ سالگی انقلاب را برگزار کند نشان می دهد که دشمن دست به کار شده و بسیاری از نقشه هایی را که به این منظور کشیده تا کنون مشاهده کرده ایم.

وی خاطر نشان کرد: امروز دشمن در همسایگی ما که به لحاظ جریانات فکری و اعتقادی ۱۸۰ درجه با هم تفاوت دارند از جمله تکفیری، داعش و ضد انقلاب را برای رسیدن به دسیسه های شوم خود، با هم متحد کرده است.

فرمانده قرارگاه منطقه ای نجف اشرف نیروی زمینی سپاه اظهار داشت: علت اصلی تلاش دشمن برای براندازی این نظام طی این سالها تاثیرگذاری نظام و توفیقاتی است که ملت ایران تا کنون کسب کرده اند.

وی همچنین تصریح کرد: از اول انقلاب تا کنون دشمنان اسلام هرچه بافته اند با هوشیاری مردم و مسئولین این نظام رشته شده است و این جریانات واقعا دشمن را عصبانی کرده است.

فرمانده قرارگاه منطقه ای نجف اشرف نیروی زمینی سپاه افزود:معتقدم اگر ملت ایران راهبردی را مقام معظم رهبری در سخنرانیهای خود در ۱۴ خرداد مشخص کردند دنبال کنند و پشتیبان ولایت باشند هیچ گاه مغلوب دشمن نخواهند شد.

وی به جنگ اقتصادی دشمن علیه کشور اشاره کرد و گفت: باید با دقت این جنگ را بررسی کنیم و نقطه ضعف های آن رابدست آوریم و با مدیریتی منسجم بر آن غلبه کنیم.

سردار عظیمی ابراز داشت: دشمن زمانی ما را با سلیقه های سیاسی درگیر جنگ داخلی کرد اما دید راه به جایی نمی برد و این بار با جنگ اقتصادی و ایجاد جو روانی قصد دارد پیش برود لذا این جنگ بسیار خطرناک است و باید برای مقابله با آن همه مسئولین با همه توان پای کار بیایند و نقش آفرینی کنند.

وی اذعان داشت: چیزی که سوریه را نگه داشته فرهنگ مردم آن منطقه است آنها به هم ظلم نمی کنند و هوای همدیگر را دارند و در هیچ شرایطی دست به احتکار و گرانفروشی نمی زنند این چیزی است که ما در شرایط کنونی باید در کشور بکار بگیریم.

فرمانده قرارگاه منطقه ای نجف اشرف نیروی زمینی سپاه ابراز داشت: این جنگ اقتصادی فشار روانی زیادی به مردم وارد می کند و باید با اقتدار به داد مردم برسیم و جلوی یاس و نا امیدی آنها را بگیریم.

وی با بیان خطرات فضای مجازی جهت دامن زدن به اغتشاشات داخلی، گفت: فضای مجازی نباید رها شود و باید برابر با مصلحت جامعه هدایت شود و با هوشیاری جلوی جنگ روانی در این فضا گرفته شود.

سردار عظیمی در پایان تاکید کرد: در این شرایط سخت و حساس باید با قدرت تمام مقابل دشمنان اسلام بایستیم و از انقلاب و نظام دفاع کنیم و نگذاریم تصمیمات شوم آمریکا به نتیجه برسد.

به گزارش "پاتاق نیوز" به نقل از روابط عمومی تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه داریوش جودکی اظهار داشت: برخورد جدی و قانونی تعزیرات حکومتی با کسانی که کالای مورد نیاز مردم را احتکار می کنند


وی با حضور در پخش زنده اخبار استان کرمانشاه بر برخورد جدی تعزیرات حکومتی و دستگاه های نظارتی با کسانی که کالای مورد نیاز مردم را احتکار می کنند تاکید کردو افزود: از هفته گذشته این طرح در دستور کار تعزیرات حکومتی و دستگاه های نظارتی قرار گرفته است

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه تصریح کرد: امروز نوسانات قیمت در بازار هم دغدغه مصرف کنندگان شده و هم فروشندگان و خودداری از فروش کالا و انبار کردن آن از عوارضی است که به این مشکلات دامن می زند.

 

وی بیان کرد: اکیب گشت مشترک تعزیرات حکومتی و بازرسان دستگاه های نظارتی از یک انبار فروشندگان لوازم خانگی بازرسی کردند و کالا های احتکاری را کشف کردند.

 

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه افزود: شناسایی انبار ها در دستور کار تعزیرات حکومتی قرار داردو همه انبار های سطح شهر رصد می شوند و از مردم انتظار داریم ما را همراهی کنند و در این زمینه اطلاع رسانی کنند و  چنانچه کالا ها در سامانه جامع انبار ها ثبت کالا نشده باشد تحت عنوان احتکار با آنان برخورد می شود.

 جودکی با قدردانی از گزارشات مردمی خواستار همکاری های بیشتر مردم در شناسایی انبارهای احتکار کالا شدند و از شهروندان خواست به محض مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی – ارزی سریعا گزارش تخلف را به سامانه پیامکی رایگان ۳۰۰۰۰۰۱۳۵ ارسال و یا با تلفن ۱۲۴ تماس حاصل نمایند تا سریعا نسبت به بررسی گزارش واعمال قانون و همچنین اعلام نتیجه به شماره ارسالی اقدام شود.

به گزارش "پاتاق نیوز" به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات، سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات آذربایجان غربی با اقدامات اطلاعاتی و تخصصی و با هماهنگی مراجع قضائی دو باند قاچاق ارز و طلا به همراه دو باند جعل اسکناس‌های خارجی (دلار، یورو، لیر و دینار عراقی) و ضرب سکه ‌های تقلبی را طی چند مرحله عملیات هوشمندانه در سطح استان های آذربایجان غربی، تهران و برخی از استان های عمقی کشور شناسایی و مورد ضربه قرار داده و از تداوم فعالیت مجرمانه آنها ممانعت به عمل آوردند.

در این عملیات 15 نفر از عوامل باند‌های مورد نظر دستگیر و بیش از پانصد هزار انواع ارزهای خارجی (دلار، یورو و لیر) و همچنین بیش از نیم میلیون دلار جعلی و 122 میلیون دینار جعلی عراقی به همراه کلیه تجهیزات و ملزو‌مات جعل اسکناس و ضرب سکه‌های تقلبی کشف و ضبط گردید.

به گزارش "پاتاق نیوز" سؤال اقتصادی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز توسط رئیس مجلس اعلام وصول شد.

این سؤال از سوی 80 نماینده مجلس به امضا رسیده است و ۱۱ نفر از نماینده مجلس نیز امضای خود را از سؤال مذکور پس گرفتند.

      

                                                   


که در بین اسامی نمایندگانی که امضاء خود را پس گرفتند اسامی حشمت‌الله فلاحت‌پیشه نماینده اسلام‌آباد، شهاب نادری نماینده پاوه،سیدجواد حسینی کیا نماینده سنقر آمده است.

احمد علیرضابیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مشرق با انتقاد از فعالیت دلالان دولت برای پس گرفتن امضای سئوال از رئیس جمهور گفت: امتیاز حوزه انتخابیه و جابه جایی مدیران وجه المصالحه پس گرفتن امضاها است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی اظهارداشت: در سه سوال قبلی با کمال شرمندگی، نمایندگان امضاهای خود را پس گرفتند و مجلس نتوانست رئیس جمهور را برای پاسخگویی به مشکلات اقتصادی کشور به صحن مجلس فرا بخواند. رئیس جمهور نیز از این فرصت برای اینکه با مردم صریح و شفاف سخن بگوید، استفاده نکرد.

وی گفت: طی چند روز اخیر نیز نمایندگان دولت تلاش دارند که با شیوه های مختلف، تعداد امضاهای سوال از رئیس جمهور را از نصاب قانونی خارج کنند.

علیرضابیگی تصریح کرد: مردم ایران به دقت رصد می کنند که چه کسانی امضاهای خود را از طرح سوال از رئیس جمهور پس می گیرند و در مورد کسانی که امضاهای خود را از این طرح پس می گیرند قضاوت خواهند کرد که این قضاوت به نفع نمایندگان انصراف دهنده، نخواهد بود.

وی اظهارداشت: برخی دلالان دولتی در مجلس با دادن امتیازهایی به برخی حوزه های انتخابیه که حق ملت ایران است، نمایندگان را به پس گرفتن امضاهایشان ترغیب می کنند. در واقع امتیازها را از مناطقی که حقشان است می گیرند و به نمایندگانی که با دولت همراه هستند، می دهند.

علیرضابیگی ادامه داد: تغییرات و جابه جایی افراد در پست های مختلف از بخشداری و فرمانداری گرفته تا معاونین استاندار و فرماندار وجه المصالحه پس گرفتن امضاهای طراحان سوال از رئیس جمهور شده است.
با این حال و صحبت های مطرح شده نمایندگان استان کرمانشاه که اسامی آنها در لیست پس گیرندگان امضاء سوال از رئیس جمهور است لازم است بصورت شفاف دلیل پس گرفتن امضاءشان را به موکلین خود اعلام کنند که آیا مشکلات اقتصادی حل شده و یا در اثر چه جوابی قانع شدید؟؟؟؟؟ 

به گزارش "پاتاق نیوز"به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار منوچهر امان اللهی اظهار داشت: یکی از حوزه های فعالیتی پلیس آگاهی در حوزه کشفیات کالای قاچاق است که در سال جاری اقدامات خوبی در این راستا صورت گرفت.


فرمانده انتظامی استان کرمانشاه افزود: از ابتدای سال تا پایان خرداد، ۱۰۵ قطعه عتیقه کشف شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۴۱ قطعه بوده رشد ۱۵۶ درصدی نشان می دهد.


وی در خصوص کشفیات احشام نیز گفت: در این مدت پلیس آگاهی یک هزار و ۹۱۹ راس کشفیات داشته و در مقایسه با سال قبل که ۲۲۰ راس بوده با رشد چشمگیر ۷۷۲ درصدی روبرو بوده است.


سردار امان اللهی در ادامه با اشاره به رشد ۴۷ درصدی کشفیات مواد سوختی اظهار کرد: در حالی که بهار سال گذشته ۱۳۸ هزار و ۷۹۴ لیتر کشف شده بود این مقدار در سال جاری به ۲۰۵ هزار و ۱۹۰ لیتر رسید.


وی همچنین با اشاره به کشف ۱۹ میلیون و ۸۹۸ هزار و ۹۶۰ نخ سیگار قاچاق و رشد ۱۱۹ درصدی آن نسبت به مدت مشابه سال قبل، در خصوص کشفیات توتون و تنباکو نیز گفت: در سه ماهه نخست امسال ۴۵ هزار و ۵۶۳ بسته کشف شده که در مقایسه با سال قبل ۴۴ درصد رشد داشته است.


فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف ۱۵ هزار و ۳۵۸ متر پارچه طی سال جاری اشاره و اظهار داشت: این مقدار کشفیات ۹۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد نشان می دهد.


وی تصریح کرد: با تلاش کاراگاهان پلیس آگاهی استان ۵۰۴ هزار و ۷۷۰ کیلوگرم برنج در سه ماه اول سال کشف شده است در حالی که میزان کشفیات مدت مشابه سال قبل ۸۰ هزار و ۲۳۰ کیلوگرم بوده است.


فرمانده انتظامی استان کرمانشاه همچنین از کشف ۱۰ میلیون و ۲۷۳ هزار و ۳۱۸ عدد لوازم پزشکی قاچاق خبر داد و گفت: این مقدار کشفیات در مقایسه با سال گذشته که ۳۵ هزار و ۴۵۳ عدد بوده رشد خیره کننده ۲۸ هزار درصدی نشان می دهد.


سردار امان اللهی در پایان از کشف ۴ هزار و ۴۳۶ قطعه لوازم یدکی خودرو نیز خبر داد و گفت: سال قبل نیز تقریبا تعداد کشفیات صورت گرفته همین مقدار بود.