پاتاق نیوز

وبسایت خبری تحلیلی

پاتاق نیوز

وبسایت خبری تحلیلی

پاتاق نیوز
تبلیغات

۳۹ مطلب در تیر ۱۳۹۷ ثبت شده است

به گزارش "پاتاق نیوز" محمد مرادی امروز پنج شنبه در جلسه بررسی راهکارهای مناسب برای حل مشکلات قطعی های مکرر برق که در اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: امسال تعادل بین تولید و مصرف به هم خورده و مصرف برق بیش از تولید آن است.قائم مقام مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با بیان اینکه امسال ۵۰ درصد تولید نیروگاههای برق آبی کاهش پیدا کرده، گفت: همین امر مشکلات عدیده ای بر شبکه به وجود آورده است.

وی اظهار داشت: در راستای صرفه جویی در مصرف برق ۳ راه حل داریم یا منابع تولید را افزایش دهیم، یا از کشورهای همجوار وارد کنیم و یا خاموشی را اعمال کنیم.

به گفته مرادی، با توجه به اینکه تولید هر کیلو وات برق ۱۰۰۰ دلار هزینه دارد لذا افزایش تولید منابع خیلی مقرون به صرفه نیست.

وی با اشاره به اینکه به علت گرما وارد کردن برق از کشورهای همجوار امکان پذیر نیست، تصریح کرد: در نهایت تنها راه چاره مدیریت بر مصرف و اعمال خاموشی هاست که از این طریق بتوانیم ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ مگاوات برق را مدیریت کنیم.

مرادی خاطر نشان کرد: پیک مصرف شبکه سراسری کشور سال گذشته ۸ مرداد بوده و امسال با توجه به گرمای شدید ۲۰ تیر اتفاق افتاده است و در این خصوص پیش بینی می شود مدیریت ما در خاموشی ها ۲۰ روز دیگر ادامه داشته باشد.

وی یادآور شد: طی سال گذشته پیک مصرف در تیرماه حدود ۶۰۹ مگاوات بوده که تیرماه امسال به ۷۲۵ رسیده و این چیزی حدود ۱۷ درصد رشد نسبت به سال گذشته را نشان می دهد.

قائم مقام مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با بیان اینکه سال گذشته ۹۹۳ مگاوات خاموشی داشتیم، عنوان کرد: هر ساله ۵ درصد رشد مصرف داریم و امسال پیش بینی می شد ۸ درصد باشد اما این رشد به ۱۰ درصد رسیده است لذا متحمل این خاموشی ها شده است.

مرادی کاهش تولید برق واحد های آبی را ۶۰ درصد اعلام کرد و ادامه داد: مصرف پیک امسال ۵۷ هزار مگاوات بوده در صورتی که ظرفیت کشور ۵۲ هزار مگاوات است و ما مجبوریم خاموشی ها را اعمال کنیم.

وی اشاره ای به مصرف بی رویه برق در مناطق زلزله زده کرد و افزود: بنا به دستور استاندار هیچگونه اعمال قطعی برق در ۹ شهرستان زلزله زده نداریم و این بدان معنا نیست که سهمیه قطعی برق مناطق زلزله زده استان به قطعی شهر کرمانشاه اضافه شده باشد.

این مسئول با توجه به گلایه های اصناف و صنایع مختلف که در جلسه حضور داشتند ابراز داشت: سعی کردیم در این خصوص قبل از هرگونه قطعی برق به وسیله پیامک ساعت خاموشی را به اطلاع مدیران برسانیم تا آسیب کمتری متوجه آنها شود.

قائم مقام مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه با بیان اینکه حدود ۱۱ درصد مصرف برق استان مربوط به اماکن صنعتی است،اذعان داشت: این مقدار در اصناف کمتر از ۱۰ درصد، در مصارف خانگی ۴۵ درصد و در ادارات ۱۵ درصد است.

به گزارش "پاتاق نیوز" با ابلاغ حکم از سوی مهندس بازوند استاندار کرمانشاه، محمد ابراهیم الهی تبار با حفظ سمت به عنوان سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری منصوب شد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری؛ متن این حکم بدین شرح است:

جناب آقای محمد ابراهیم الهی تبار

معاون محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری

سلام علیکم

با توجه به تعهد و تجربیات ارزنده جنابعالی؛ بدینوسیله با حفظ سمت به عنوان سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه ی منابع استانداری کرمانشاه منصوب می شوید.

در ادامه این حکم آمده است: استفاده بهینه از منابع انسانی موجود در استان، ارتقاء کیفی و کارایی آنها و بکارگیری نیروهای متعهد و موثر در پست های اداری و اجرایی، توسعه کلیه امور اقتصادی و افزایش سرمایه گذاری بخش خصوصی با موضوع اشتعال، اقتصاد مقاومتی و فناوری های نوین و همچنین ساماندهی و ارتقای فناوری اطلاعات و ارتباطات استان برای تحقق کامل دولت الکترونیک از اهم وظایفی است که انتظار دارد در چارچوب قوانین و مقررات جاری و اسناد فرادستی و در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید بدان اهتمام نمایید .

توفیق روزافزون شما را در جهت پیشبرد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تحت منویات و فرامین مقام معظم رهبری از درگاه پروردگار متعال خواستارم.

 

 

                                                                                                      بازوند

                                                                                             استاندار کرمانشاه

به گزارش "پاتاق نیوز" به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حسین براری اظهار داشت: طرح برخورد با مزاحمین پارک ها و تفرجگاه‌ها و برخورد با قلیان سراها بدون مجوز و متخلف در سطح شهر به مرحله اجرا درامد.

۱۲ قلیان‌سرای متخلف در کرمانشاه پلمب شد

وی افزود: این طرح که توسط ماموران کلانتری و با هماهنگی اداره نظارت بر اماکن عمومی و اداره اصناف به اجرا در آمد که طی ان ۱۲ قلیان سرا متخلف و بدون مجوز پلمب گردید.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه اجرای این طرح رضایت شهروندان را به دنبال داشت، گفت: این قلیان سراها به محل تجمع افراد بزهکار تبدیل شده بودند و برای اهالی محل ایجاد مزاحمت می کردند.

سرهنگ براری یادآوری کرد: تجمع افراد ناباب در قلیان سراها ضمن ایجاد ناامنی، چهره شهر را نیز مخدوش خواهد کرد، از این رو طرح مقابله با قلیان سراها به منظور ایجاد احساس آرامش در دستور کار پلیس این شهرستان قرار دارد.

به گزارش "پاتاق نیوز" نهمین نمایشگاه سراسری فرش دستباف، همزمان با سومین نمایشگاه بازرگانی عمومی در کرمانشاه در حال برگزاریست.
دراین نمایشگاه برپایی نمایشگاه سراسری فرش دستباف در کرمانشاهسراسری فرش دستباف، تابلوفرش، لوستر و چراغ‌های تزئینی، در معرض دید علاقمندان قرار دارد.
 در حاشیه این نمایشگاه سومین نمایشگاه سراسری بازرگانی عمومی (سوغات و صنایع دستی استان ها) برگزار می گردد.
نمایشگاه مذکور تا ۲۹ تیر، در محل دائمی نمایشگاه‌های کرمانشاه واقع در انتهای پارک شاهد همه روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ پذیرای بازدیدکنندگان است.
در این نمایشگاه تعداد ۱۴۰ غرفه شامل ۷۰ غرفه در بخش بازرگانی عمومی و ۷۰ غرفه در بخش فرش و تابلوفرش با حضور شرکت‌هایی از استان‌های کرمانشاه، آذربایجان شرقی و غرب، تهران و همدان در این نمایشگاه فعال است.

به گزارش "پاتاق نیوز"رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت: رانندگان در صورت تصادف خسارتی تا سقف مالی ۷۰ میلیون ریال می‌توانند بدون گزارش و کروکی پلیس به بیمه مربوطه مراجعه و خسارت دریافت کنند.

سرهنگ فضل الله شیری اظهار داشت: برابر ماده ۴۰ قانون بیمه، شرکت‌های بیمه مکلفند پرداخت خسارت بدون کروکی تا سقف ۷۰ میلیون ریالخسارت مالی ناشی از حوادث رانندگی را در مواردی که وسایل نقلیه مسبب و زیان دیده در زمان‌هایی که دارای بیمه نامه شخص ثالث معتبر بوده و بین طرفین حادثه در باب تقصیر اختلافی وجود نداشته باشد حداکثر تا سقف تعهدات مالی مندرج در ماده ۸ قانون بیمه، بدون حضور و اخذ گزارش پلیس (کروکی) پرداخت کنند. 

وی همچنین در توضیح ماده ۸۹ آیین نامه راهنمایی و رانندگی عنوان کرد: رانندگانی که دچار تصادف از نوع خسارتی در سطح معابر شهری می‌شوند مکلفند که سریعا خودرو‌های تصادفی را به کنار خیابان هدایت و باهم جهت اخذ خسارت به بیمه مربوطه مراجعه کنند. 

سرهنگ شیری یادآور شد: در صورت عدم هدایت خودرو به سمت راست راه برابر جدول جرائم و تخلفات رانندگی مبلغ ۳۰۰ هزار ریال اعمال قانون خواهند شد.

به گزارش "پاتاق نیوز" فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از دستگیری عامل تیر اندازی در یکی از محله‌های این شهرستان خبر داد. همراه با خبرهای انتظامی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سرهنگ "حسین براری" اظهار داشت: به دنبال مراجعه حضوری یکی از شهروندان به کلانتری مبنی بر اینکه شخصی آشنا با ۲ نفر ناشناس در یک خودروی پژوپارس فاقد پلاک وی را از میدان میوه و تره بار تا درب منزلش تعقیب کرده و به سمت خودرو وی تیراندازی کرده اند، دستگیری آن‌ها در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: ماموران نیز با انجام کار‌های پلیسی و تحقیقات گسترده توانستند محل اختفای یکی از عوامل تیراندازی را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی کرمانشاه همچنین از معرفی متهم به دستگاه قضائی برای سیر مراحل قانونی و صدور حکم مناسب خبر داد.

وی گفت: ماموران با همه توان خود برای دستگیری دیگر همدستان متهم تلاش می‌کنند.

سرهنگ براری در پایان از شهروندان خواست که در صورت اطلاع از حمل و نگهداری سلاح توسط افراد، موضوع را با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در میان بگذارند.


به گزارش "پاتاق نیوز" مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه از اعزام زائران خانه خدا در روز‌های ۹، ۱۰ و ۱۱ مرداد ماه از طریق فرودگاه کرمانشاه خبر داد.

حامد داربی گفت: امسال هزار و ۱۳۰ زائر از کرمانشاه، ۱۶۰ زائر از ایلام و ۱۳۵ زائر از لرستان ۹ مرداد ماه آغاز اعزام حجاج از فرودگاه کرمانشاهاز طریق فرودگاه شهید اشرفی کرمانشاه عازم مدینه منوره خواهند شد.
وی با بیان اینکه در این سه روز ۵ پرواز ازفرودگاه کرمانشاه اقدام به جابه جایی زائران می‌کنند، افزود: تاریخ برگشت زوار خانه خدا نیز روز‌های ۱۱، ۱۲ و ۱۳ شهریور ماه از فرودگاه جده به کرمانشاه است.


به گزارش "پاتاق نیوز" محمد خسروی گفت: بر اساس بررسی آخرین داده‌های هواشناسی، طی امروز و فردا، به احتمال نفوذ گرد و غبار به جو استان کرمانشاهدلیل تقویت میدان‌های باد غربی در منطقه، کم و بیش در بعضی ساعات شرایط برای نفوذ غبار به جو استان (بخصوص در نواحی مرزی) فراهم می‌شود.
وی افزود: همچنین دمای هوا که امروز و فردا کاهش می‌یابد؛ از روز سه شنبه تا پایان هفته، با روندی آرام افزایش خواهد یافت.

به گزارش "پاتاق نیوز" فرمانده انتظامی استان از دستگیری یک سارق مسلح که اقدام به چند فقره سرقت مسلحانه در سطح شهرستان کرمانشاه کرده بود، خبر داد.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سردار "منوچهر امان اللهی" اظهار داشت: به دنبال اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک فقره سرقت مسلحانه در محور پلیس راه به سراب قنبر، بلافاصله ماموران پاسگاه ماهیدشت جهت بررسی موضوع به محل اعزام شدند.
وی افزود: با حضور ماموران در محل شخصی به ماموران مراجعه و عنوان کرد که به همراه همسرش در محور پلیس راه به سراب قنبر در حال تردد بوده که راکب یک دستگاه موتورسیکلت همراه با یک نفر سرنشین که مسلح بودند، خودروی وی را متوقف کردند.
سردار امان اللهی خاطرنشان کرد: این شخص در ادامه اظهاراتش به ماموران گفت که سرنشینان موتورسیکلت، با تهدید اسلحه چند حلقه دستبند طلا از همسرم را سرقت و سپس از محل متواری شدند.
فرمانده انتظامی استان یادآوری کرد: با توجه به حساسیت موضوع، ماموران با استفاده از شگرد‌های پلیسی و انجام تحقیقات میدانی، موفق به شناسایی یکی از سارقان در یکی از محلات حاشیه‌ای شهر کرمانشاه شدند.
وی تصریح کرد: پس از هماهنگی مقام قضائی و در عملیاتی ضربتی، ماموران با اقدام به موقع خود موفق به دستگیری سارق در مخفیگاهش شدند.
سردار امان اللهی افزود: این فرد پس از انتقال به مقر پلیس، به ۲ فقره سرقت طلا و جواهرات و ۲ فقره سرقت داخل خودرو اعتراف کرد.
رئیس پلیس استان کرمانشاه یادآوری کرد: با توجه به اینکه متهم ازسارقان سابقه دار است، برای انجام تحقیقات بیشتر تحویل پلیس آگاهی استان شد.
وی در پایان با تاکید بر اینکه پلیس با همه توان به مقابله با افراد شرور می‌پردازد، گفت: با این افراد که امنیت روانی جامعه را به خطر می‌اندازند بدون هیچ گونه گذشتی برخورد می‌شود.

به گزارش "پاتاق نیوز" رئیس پلیس فتا انتظامی استان از دردسرساز شدن سیمکارت مسدود شده برای یکی از شهروندان کرمانشاهی در پی واگذاری آن به شخصی دیگر از سوی مخابرات خبر داد.


سرهنگ "علی کریمی" اظهار داشت: اخیرا فردی به پلیس فتا مراجعه و عنوان کرد که خط تلفن همراه وی به دلیل عدم استفاده به مدت طولانی توسط مخابرات مسدود و به شخص دیگری واگذار شده است.
وی ادامه داد: آن شخص ناشناس نیز با فعال نمودن اکانت تلگرام خط همراه، به شماره تماس تمامی دوستان و آشنایان وی پیام ارسال و ضمن درخواست پول و شارژ به تصاویر شخصی و همچنین چت‌های خصوصی موجود در اکانت تلگرام نیز دسترسی پیدا کرده است.
سرهنگ کریمی افزود: با توجه به اهمیت موضوع پرونده تشکیل و کارشناسان این پلیس با انجام اقدامات تخصصی و پلیسی متهم را در یکی از شهرستان‌های استان شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر کردند.
رئیس پلیس فتا کرمانشاه تصریح کرد: متهم در بازجویی اولیه لب به اعتراف گشود و عنوان کرد پس از فعال نمودن اکانت تلگرام متوجه وجود نام افراد زیادی در لیست مخاطبین آن شده و در ادامه نیز با فرستادن پیام درخواست پول و شارژ به نام صاحب اصلی اکانت کردم.
وی به شهروندان توصیه کرد: برای اکانت‌های خود در شبکه‌های اجتماعی مختلف و حتی ایمیل‌های شخصی حتماً از رمز دو مرحله‌ای استفاده کنند تا اگر سیمکارت آن‌ها گم و یا واگذار شد افرادی که به آن دسترسی پیدا می‌کنند نتوانند به اکانت‌های قبلی دسترسی پیدا کنند.
سرهنگ کریمی تصریح کرد: شهروندان اگر از خط تلفن همراه خود به مدت طولانی استفاده نکرده اند قبل از سلب امتیاز و واگذاری سیمکارت، حتما شماره ثبت نامی خود را در شبکه‌های اجتماعی تغییر داده و به اطلاع مخاطبین خود برسانند.
وی در پایان از شهروندان خواست در صورت مواجه شدن با مشکلی در فضای مجازی، پلیس فتا را در جریان قرار دهند.