پاتاق نیوز

وبسایت خبری تحلیلی

پاتاق نیوز

وبسایت خبری تحلیلی

پاتاق نیوز
تبلیغات

۷۹ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۷ ثبت شده است

به گزارش "پاتاق نیوز" معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت : : در یک مورد بازرسی اخیر حدود ۸۰۰ کیلوگرم انواع فراورده‌های خام دامی ناسالم از مغازه‌های بازار روز میدان آزادی کشف و ۳ واحد متخلف پلمب شد.
 دکتر علیرضا امیری از برخورد جدی با افراد متخلف خبر داد و به مردم توصیه کرد فراورده خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز و معتبر تهیه کنند . 
 معاون سلامت دامپزشکی استان با بیان اینکه مردم باید هنگام خرید فراورده‌های خام دامی به مهر و برچسب دامپزشکی توجه کنند،  اضافه کرد : شهروندان می‌توانند هر گونه تخلف بهداشتی را با شماره ۱۵۱۲ یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ اطلاع دهند .

به گزارش "پاتاق نیوز" سعید قاسمی کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: براساس بررسی آخرین از فردا؛ ورود سامانه بارشی ناپایدار به جو استان کرمانشاهداده‌های هواشناسی، هوای استان تا اواسط روز دوشنبه (فردا)، صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد و افزایش ابر خواهد بود و در این مدت، دمای هوای روزانه در استان به تدریج افزایش می‌یابد.
وی پیش بینی کرد: از اواخر روز دوشنبه تا پایان هفته، به دلیل عبور متناوب امواج ناپایدار از جو منطقه، هر روز (بویژه طی ساعاتی از بعدازظهر و اواخر وقت) شاهد رشد ابر و رگبار باران همراه با وزش باد و رعدوبرق در سطح استان خواهیم بود.
به گفته قاسمی شرایط ناپایدار در روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه عمدتاً در نواحی شمالی و شرقی استان، نمود بیشتری دارد واحتمال بارش تگرگ در استان تقویت می‌شود.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان خاطرنشان کرد: این شرایط ممکن است طی ساعاتی از روز‌های یاد شده هوای استان را بویژه در نواحی مرزی کم و بیش غبارآلود کند.

به گزارش "پاتاق نیوز" پاسدار شهید دانیال صفری از نیرو‌های تیپ ویژه صابرین چند روز گذشته در دفاع از حریم ولایت در جنوب شرق کشور به شهادت رسید.

قرارگاه منطقه‌ای نجف اشرف و سپاه حضرت نبی اکرم طی اطلاعیه‌ای با تسلیت شهادت این شهید والامقام اعلام کرد: به مناسبت گرامی داشت یاد و خاطره این شهید مراسمی امروز یکشنبه از ساعت ۱۴:۳۰ با حضور مردم شهید پرور و قدر شناس کرمانشاه درمسجدالنبی واقع در بلوار طاق بستان برگزار می‌شود.

به گزارش "پاتاق نیوز" آیت‌الله شیخ مصطفی علما، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در دیدار  محسن فولادی، مدیر خبرگزاری فارس استان کرمانشاه، انجام اعمال خلاف عرف، شرع و قانون همچون رقاصی زن و برنامه‌های زننده را موجب اعتراض مردم متدین و ائمه جمعه شیعه و سنی استان کرمانشاه دانست و اظهار دشت: این اقدامات قابل قبول نیست.

نمایند ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به اینکه بی‌شک از ادارات و مسؤولان جمهوری اسلامی چنین چیزی پذیرفتنی نیست، خاطرنشان کرد: همه ما باید طوری رفتار کنیم که شرمنده شهدا نشویم و در مسیر ترویج ارزش‌ها قدم برداریم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان کرمانشاه با انتقاد از اقدامات انجام گرفته در برنامه‌های اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه که با شئونات اسلامی هم‌خوانی نداشته است، این‌گونه اقدامات را در راستای اهداف دشمنان توصیف کرد.

وی جوانان را سرمایه‌های ارزشمند ایران اسلامی عنوان کرد که باید با شیوه‌های صحیح رشد یابند و لازمه تحقق این امر را تدبیر صحیح متولیان امر، به‌ویژه در نهادهای فرهنگی برای اجرای برنامه‌های مناسب فرهنگی و برنامه‌ریزی اصولی برای آشنایی با مفاهیم اصیل دانست تا آینده کشور هر چه بهتر رقم بخورد.

گفتنی است، اداره‌کل میراث فرهنگی علاو بر بی‌توجهی به میراث فرهنگی همچون وضعیت تکیه معاون‌الملک و...، اقداماتی خلاف عرف و شرع همچون رقاصی زنان در برنامه‌های عمومی انجام داده که اعتراض به این موضوع در رسانه‌های مختلف و خبرگزاری فارس استان کرمانشاه صورت گرفته است.

به گزارش "پاتاق نیوز"
بهمن سعیدی‌پور رئیس دانشگاه پیام نور کرمانشاه از اعمال ۹۰ درصدی تخفیف شهریه تخفیف ۹۰ درصدی شهریه برای دانشجویان زلزله زدهبرای دانشجویان دوره کارشناسی دانشگاه پیام نور شهرستان‌های زلزله زده استان خبر داد و گفت: با پیگیری که مجمع نمایندگان و استاندار و مسئولان سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور داشتند، خوشبختانه مجوز تخفیف بیش از ۹۰ درصدی شهریه دانشجویان دوره‌های کارشناسی در ۹ شهرستان منطقه زلزله زده استان به تصویب رسید.
سعیدی پور گفت: در حال حاضر در دانشگاه پیام نور استان کرمانشاه ۱۵ هزار نفر دانشجو در ۱۴ مرکز و واحد در حال تحصیل دارد.
رئیس دانشگاه پیام نور کرمانشاه تصریح کرد: در بیش از ۸۰ رشته دوره کارشناسی و ۲۷ رشته دوره کارشناسی ارشد دانشجوی در حال تحصیل هستند.

به گزارش "پاتاق نیوز" محمد حسین صادقی در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان که در دادسرای عمومی وانقلاب کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به تشکیل پرونده برای ۵۸۵ نفر از متصرفین اراضی ملی در سال ۹۶، اظهار کرد: همچنین در این سال با احکام صادره از مراجع قضایی ۳۸۵ هکتار از اراضی ملی که برخلاف قانون به تصرف افراد درآمده بود، رفع تصرف بعمل آمده است

وی همچنین با بیان اینکه در سال گذشته ۱۸۳ فقره پرونده تغییر کاربری در دستگاه قضایی استان تشکیل شد، ادامه داد: ۳۵ هکتار از اراضی ملی که کاربری مزروعی آن برخلاف قانون تغییر یافته بود با حکم قضایی به وضع سابق خود اعاده شده است.
دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه تصریح کرد:پس از اجرای حکم، رفع تصرف از اراضی یا اعاده وضع به حال سابق و جلوگیری از تصرف مجددبا پایش مستمر باید در دستور کار ادارات مربوطه باشد بمنظور نظارت براین امر یکی از دادیاران دادسرا با حضور سرزده درمحل های اجرای حکم موضوع را بررسی خواهند کرد.
وی با تاکید بر اینکه باید از توسعه و گسترش بافت‌های حاشیه‌ای در اطراف شهر کرمانشاه که با تغییر کاربری اراضی زراعی وقطعه بندی وتفکیک غیرقانونی آن رخ می دهد با جدیت برخورد کرد، گفت: از دستگاه های ذیربط انتظار می رود با اهتمام بیشتری درخصوص موارد یاد شده اقدام کنند.
صادقی در ادامه با اشاره به بارش های مناسب یک ماه اخیر در کرمانشاه، عنوان کرد: هرچند بحمد الله در طی یک ماه اخیر بارش های خوبی در سطح استان داشتیم، اما حسب اعلام کارشناسان مربوطه کمبود ذخایر آب زیرزمینی بدین ترتیب و به آسانی جبران نمی شود.
دادستان عمومی وانقلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه بیشتر مصرف آب در حوزه کشاورزی است، بر لزوم مدیریت بهینه ی مصرف دراین بخش وایجاد ممنوعیت یا محدودیت در کشت‌های پر آب بر توسط جهاد کشاورزی تاکید کرد.
وی همچنین با بیان اینکه عملکرد شرکت آب منطقه ای در زمینه مسدود کردن چاه‌های غیرمجاز رضایت بخش نیست، تا کید کرد: سال گذشته ۴۲۹ حلقه چاه غیرمجاز در استان مسدود شد که در مقابل فراوانی تعداد چاه های غیرمجاز درحد انتظار نیست وکمبود منابع اعتباری ومعاذیر ازاین دست پذیرفته نیست.
صادقی بیشترین چاه های غیرمجاز را مربوط به شهرستان های کرمانشاه و هرسین دانست و افزود: شرکت آب منطقه ای باید با جدیت و اهتمام بیشتری روند انسداد چاه های غیرمجاز را در دستور کار قرار دهد.
وی عنوان کرد: برخی از چاه های مجاز نیز اضافه برداشت بیش از ظرفیت مندرج در پروانه دارند که باید در خصوص تجهیز آنها به کنتور هوشمند هرچه سریع ترباید اقدام شود.
دادستان عمومی وانقلاب استان کرمانشاه همچنین استفاده از آب شرب در برخی از کارواش ها وقالی شویی ها و نیز استفاده غیر مجاز وبدون کنتور برخی از شرکت های ساختمانی را باعث نگرانی دانست و خواستار نظارت واقدام جدی در این زمینه شد.

به گزارش "پاتاق نیوز" آیت‌الله شیخ‌مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمانشاه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که باید مراقب قراربستن با کشورهای اروپایی باشیم، ادامه داد: مسؤولان برجام و دولتمردان بدانند که آمریکا همواره از قدرت ایران عصبانی است، چرا که ایران امروز نقش تعیین کننده در منطقه را دارد.

امام جمعه کرمانشاه آمریکا را شیطان بزرگ خواند و تصریح کرد: به فرموده مقام معظم رهبری آمریکا هرگز قابل اعتماد نیست و با این اقدام این امر را به خوبی نشان داد.
علما به اقتدار ملت ایران در جهان اشاره و بیان کرد: امروزه ایران با تکیه بر آموزه‌های اسلامی و وجود ولایت‌فقیه مقتدرانه در مقابل زورگویی‌ها ایستاده و نقطه امید جبهه مقاومت است.
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه در ادامه خطبه‌های خود سوم خرداد‌، سالروز آزادسازی خرمشهر را روز مقاومت و پیروزی دانست و گفت: همانطور که امام راحل(ره) فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد.
وی خاطرنشان کرد: بنیان اعتقادی در تمامی عملیات‌های دوران دفاع مقدس وجود داشته و تاریخ ایران اسلامی گویای پایداری، ایثار و جاودانگی است.
علما ماه مبارک رمضان را فرصت عبادت و تزکیه نفس دانست و تصریح کرد: همه باید از این فرصت استفاده کنیم و حرمت ماه رمضان و شئونات اسلامی حفظ شود.
وی جنایات اخیر صهیونیست‌ها در حق مردم مسلمان فلسطین را محکوم کرد و ادامه داد: دنیای اسلام امروزه بیش از هر چیز دیگر به اتحاد نیاز دارند و با اتحاد و همبستگی مسلمانان در کنار هم، توطئه‌های دشمنان خنثی می‌شود.
گفتنی است، نمازگزارن کرمانشاهی در پایان نماز جمعه در محکومیت حملات رژیم صهیونیستی به مسلمانان تجمع اعتراضی برگزار کردند و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند.


به گزارش "پاتاق نیوز" محمدحسین محبی گفت: به دنبال درخواست هیات کشتی کرمانشاه از فدراسیون مبنی براعطای میزبانی رقابت‌های بین المللی جام جهان پهلوان تختی در سال ۱۳۹۷ به استان، رئیس فدراسیون با این درخواست موافقت کرد.

وی افزود: به همین منظور هفته آینده جلسه‌ای با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان برگزار و شرایط نحوه چگونگی برگزاری این رقابت‌ها بررسی می‌شود.
رئیس هیأت کشتی استان اظهار داشت: همچنین در آینده‌ای نزدیک خادم رئیس فدراسیون کشتی به کرمانشاه سفر می‌کند و در دیدار با استاندار، تفاهم نامه برگزاری مسابقات جام جهان پهلوان تختی میان آن‌ها امضا می‌شود.
محبی با بیان اینکه تاریخ برگزاری مسابقات بین المللی جام جهان پهلوان تختی دی یا بهمن ماه امسال است، خاطرنشان کرد: اگر استان دیگری برای مسابقات فرنگی متقاضی نشود، احتمال برگزاری رقابت‌های این بخش در کرمانشاه نیز وجود دارد.
وی گفت: مسابقات کشتی جام جهان پهلوان تختی با حضور حداقل ۱۰ تا ۱۵ کشور خارجی در سرسرای حضرت امام (ره) شهر کرمانشاه برگزار خواهد شد.

بهروز مرادیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار "پاتاق نیوز" با اشاره به اینکه قیمت حلیم و آش برای ماه رمضان امسال افزیش نیافته است اظهار داشت: قیمت هر کیلو حلیم برای ماه رمضان امسال 8000 تومان، هر کیلو آش عباسعلی 10 هزار تومان و هر کیلو آش رشته 7500 تومان تعیین شده است.
وی با بیان اینکه از 260 واحد صنفی تحت نظارت این اتحادیه 120 واحد شامل کبابی‌ها و حلیم‌فروشی‌ها مجاز به عرضه حلیم و آش در ماه رمضان هستند عنوان کرد: کبابی‌ها مجاز به عرضه حلیم هستند اما واحدهای عرضه غذای آماده، چلوکبابی‌ها و عدس‌فروشی‌ها مجوزی برای عرضه حلیم و آش ندارند.
مرادیان با اشاره به اینکه مردم باید حلیم را تنها از واحدهایی که در طول سال به طور مداوم این محصول را عرضه می‌کنند تهیه کنند گفت: مردم باید توجه داشته باشند که حلیم و آش را از دستفروشان، کارواش‌ها، پنچرگیری‌ها  واحدهای صنفی دیگر تهیه نکنند.
رئیس اتحادیه کبابی‌های کرمانشاه افزود: روزه‌داران از تهیه حلیم و آش از مراکز غیرمجاز به طور جدی خودداری کنند زیرا این مراکز تحت نظارت دامپزشکی و بهداشت محیط نیستند و احتمال بروز بیماری وجود دارد.

محمدرضا ناصری در گفت‌و‌گو با خبرنگار  "پاتاق نیوز" اظهار داشت: براساس مصوبه کمیته نرخ‌گذاری و کمیسیون نظارت استان نرخ زولبیا، بامیه با مواد اولیه و کیفیت عالی در واحدهای درجه یک هر کیلو 12 هزار و 500 تومان و با جعبه 12 هزار تومان است.
وی با بیان اینکه افزایش قیمت زولبیا و بامیه به دلیل افزایش مواد اولیه است گفت: قیمت زولبیا و بامیه در واحدهای درجه دو هر کیلو 10 تومان عرضه می‌شود و اتحادیه موظف است در لیست اعلامی خود واحدهای درجه یک و درجه دو را تفکیک کند.
ناصری گفت: از 180 واحد صنفی مجاز به عرضه زولبیا و بامیه 80 مورد زولبیا و بامیه درج یک و مابقی نیز درجه دو را عرضه می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه عرضه این اقلام تنها باید در واحدهای صنفی قنادی و عرضه شیرینی که دارای پروانه کسب معتبر از اتحادیه هستند انجام شود گفت: در این ایام به دلیل افزایش تقاضا دست‌فروشان و رنگ‌فروشان نیز به عرضه زولبیا و بامیه می‌پردازند که به طور قطع غیرقانونی و غیربهداشتی است.
ناصری با بیان اینکه مراکز غیرقانونی و دست‌فروشان به دلیل عدم استفاده از مواد نامرغوب و غیربهداشتی زولبیا و بامیه را با قیمتی پایینتر عرضه می‌کنند افزود: استفاده این واحدها از مواد غیربهداشتی سبب ایجاد مسمومیت و مشکلات بهداشتی می‌شود و بنابراین به همشهریان توصیه می‌شود تنها از قنادی‌ها خرید کنند.
وی با اشاره به تشدید نظارت بر قیمت و کیفیت زولبیا و بامیه در این ایام گفت: تیم‌های نظارت و بازرسی از بخش‌های مختلف از جمله اتاق اصناف و اتحادیه قنادان به صورت مکرر بر فعالیت قنادان و قیمت و کیفیت محصول مورد نظر نظارت دارند.
ناصری استفاده از روغن سوخته در تهیه زولبیا را خلاق قانون و شرع دانست و بیان کرد: در صورتی که مشاهده شود قنادان با روغن سوخته اقدام به تهیه زولبیا و بامیه کنند با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.