پاتاق نیوز

وبسایت خبری تحلیلی

پاتاق نیوز

وبسایت خبری تحلیلی

پاتاق نیوز
تبلیغات

۳۳ مطلب در آذر ۱۳۹۶ ثبت شده است

به گزارش "پاتاق نیوز"رئیس پلیس راه استان گفت: با توجه به بارش باران در سطح استان جاده‌های برون شهری استان لغزنده هستند.


سرهنگ "محمدحیدری"رئیس پلیس راه استان کرمانشاه به مسافران و رانندگان توصیه کرد: آماده مواجه شدن با پدیده‌های زمستانی مانند مه گرفتگی و لغزندگی ناشی از بارش‌ها باشید و تجهیزات زمستانی را در خودرو‌ها نگه دارید.
این مقام انتظامی هشدار داد: ارتکاب تخلف سبقت ممنوع و انحراف به چپ در راه‌های فرعی و اصلی ۲ طرفه، منجر به وقوع خطرناک‌ترین نوع تصادف یعنی رخ به رخ می‌شود.
سرهنگ حیدری در خاتمه اظهارداشت: خط قرمز گشت‌های محسوس و نامحسوس پلیس راه استان سبقت و سرعت غیرمجاز و استفاده از تلفن همراه در زمان رانندگی است.

به گزارش "پاتاق نیوز" به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمانشاه مهندس رضایی طی احکامی شهرداران  مناطق  1 و 2 و 8 و سازما ن عمران  و بهسازی را منصوب نمود .

بر اساس حکم صادره مهندس علی حیدر کرمی به عنوان به عنوان شهردار منطقه 1 ،پیمان رحیمی شهردار منطقه2 و امید کریمی به عنوان شهردار منطقه 8  شهر کرمانشاه منصوب شدند .

همچنین محمد رضا مهرنژاد نیز به عنوان مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی منصوب گردید.

به گزارش "پاتاق نیوز" مراسم عصر شعر یلدای دل تنگی با حضور شهردار و جمعی از ادبا و هنرمندان فرهیخته و پیشکسوت کرمانشاه به منظور بزرگداشت یاد جانباختگان و دلجویی از بازماندگان زلزله اخیر استان در  فرهنگسرای گل نرگس شهر کرمانشاه برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شهرادری کرمانشاه، این مراسم که باهمکاری سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه و انجمنهای ادبی "آفتاب" و "سرو" برگزارشد، با استقبال هنرمندان و شعرا مواجه گردید.
بر اساس این گزارش، شاعران و هنرمندان حاضر در این محفل گرم و صمیمی و در آستانه شب یلدا، با ارائه آثار هنری خود در قالب های گوناگون به ویژه شعر، موسیقی، دف نوازی، مولودی خوانی، شاهنامه خوانی، حافظ خوانی و... هریک به نوعی به ادای دین و دلجویی از مصیبت دیدگان و زلزله زدگان  پرداختند.
شهردار کرمانشاه در این مراسم طی سخنانی با ابراز خوشحالی از حضور درجمع شعرا، نویسندگان و هنرمندان کرمانشاهی و وجود حس قوی همدلی و دلجویی دربین همه اقشار مردم بویژه هنرمندان و شاعران که درکنار دیگر کمکهایشان، با زبان ادب و هنر خود نیز، به بیان همدردی و همدلی با زلزله زدگان پرداخته اند، گفت: زلزله فقط چند ثانیه طول می کشد که اتفاق بیفتد اما تبعات آن سالها ادامه دارد.
مهندس آرش رضایی افزود: کالبد فیزیکی منازل  ویران شده نقاط زلزله زده را می شود در زمان کمی از نو و حتی بهتر، ساخت اما آنچه ترمیمش سخت و زمانبر است، آسیب و تأثیر روحی و روانی زلزله است که برای این موضوع باید همه به فکر باشیم.
 وی به ضرورت انجام اقدامات اساسی و سازنده در عرصه های هنری و فرهنگی در راستای ایجاد فضای شاد و تسلی بخش به مردم مناطق زلزله زده استان اشاره کرد و افزود:  هم استانیهای زلزله زده مان را نباید تنها بگذاریم علاوه بر رفع نیازهای اساسی و اولیه آنان، آنچه ضرورت دارد این است که همت کنیم تا با کمک هم به لحاظ روحی روانی نیز آنان را به زندگی برگردانیم.
شهردار کرمانشاه با اشاره به اقدامات شهرداری با محوریت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی، در جمع آوری و ارسال کمکهای مردمی و نیز اعزام نیروهای خدماتی و آتشنشانی و تجهیزات و خودروهای موردنیاز به نقاط زلزله زده، تصریح کرد: از همان دقایق نخست وقوع زلزله در استان با اطلاع از وضعیت ایجاد شده سریعا با متولیان و مسوولان مربوطه در راستای رسیدگی به مناطق فوق و تامین نیازهای موجود ارتباط گرفته و انجام برنامه ریزی های مناسب در دستور کار قرار گرفت و پس از مرحله اول ارسال کمکها و اعزام نیروها، انجام اقدامات فرهنگی آغاز شد.
مهندس رضایی با تأکید بر اینکه هر یک از مسئولان مربوطه مکلف و موظف هستند تا با تداوم برنامه ریزی و اجرای آن در مناطق استان به انجام وظیفه و خدمت رسانی شایسته به شهروندان بپردازند، گفت: وقوع زلزله قدرتمند اخیر در مناطقی از استان باید درسی برای همگان باشد که قدر لحظات عمر را بدانیم و همواره به فکر هم باشیم تا با همدلی بیشتر در استان خدمت رسانی کنیم.

به گزارش "پاتاق نیوز" آورده اند که در روزگاران گذشته بزرگی که رضوان خدا بر او باد به فرزند خویش اینگونه نصیحت نمود: ای فرزند اگر طالب دنیایی عازم ری شو و اگر آخرت را می طلبی به نجف شو و اگر نه دنیا را می خواهی و نه اخری را در کرمانشاه بمان.


دیار قرمیسین (کرمانشاه امروزی ) که خدایش از همه بلا نگهدارد وادی عجایب و غرایب است دیاری انبوه از انواع نعم الهی و مبتلا  به انواع بلیات و آلام جانکاه ، سامان دارایی که نداری نابسامانش قامت رعنایش را خمیده است البته به روایت آمار و شهادت اخبار و همین این است که در حدیث آمده که جامعه ای که آب و خاک دارد و مردم آن در فقر بسر می برند از رحمت پروردگار به دور است
قدمای ما علیهم الرحمه و المغفره گویند دعا کنید هیچ انسانی بلاتکلیف نماند و دردا و حسرتا که ما چقدر بلاتکلیفیم و نمی دانیم بالاخره مرغیم یا شتر ؟
عده ای ندا در می دهند که ما سرزمین صنعتی هستیم و گروهی جار می زنند قرمیسین قطب کشاورزیست و حضراتی دیگر نظراتی دیگر . اما صنعت این وادی ول معطل است و کشاورزی آنهم آنگونه که باید قابل عرض نیست که نیست. 
از کرامات ما در این دیار این است که چون مدیر غیربومی می آید گوییم ناشیرین است و چون بومی بر مسند تکیه زند برایمان نامیمون است و احدی ، احدی را قبول ندارد مگر جماعت اندکی که کثرالله امثالهم.
ظریفی حفظه الله تعالی می گفت : الناس ثلاثه : مردم سه گروهند گروهی موج سازند ، گروهی قلیلی  سوار بر مرکب موجند و گروه کثیری هم در زیر موج  معذبند و وای بر موج سازان و موج سواران و الله ، الله  فی الناس تحت الامواج ، مبادا که زیر موج ماندگان را فراموش کنید.
راویان اخبار زید توفیقاتهم در ایام گذشته خبر دادند که وکیلی از وکلای دیار هگمتانه در خجسته کلامی در رسانه ها بانگ در داده بود که محوریت فرودگاهی غرب کشور از قرمیسین به هگمتانه منتقل شود نقل این کلام همانا و حمله بسیاری از خواص و عوام قرمیسینی به این وکیل طالب توسعه ولایت خود همانا.
جماعتی او را زیاده خواه خوانده و عده ای حکم هتکش دادند و البته گروهی هم قرمیسین را محور غرب کشورش خواندند اما فغان که باید گفت: حقیقت نه آن است و نه این ، هگمتانه را نیک اگر بنگری و آمارش را به اجمال مطالعه نمایی در می یابی که آنان مدتهاست با کیاست و سیاست و ایضا برنامه ، کار و همدلی در عمل محور غرب کشورند و به عمل کار برآید به سخندانی نیست.
در عوض وکیل هگمتانه ای ، برخی وکلای قرمیسینی هم که علی الظاهر  در امدادگیری برای زلزله زدگان اختلاف نظر ولایت خود دچار اختلاف شده اند ، اختلافهایشان در بوق و کرنا سرداده شده که ان شاءالله به نیت فی سبیل الله است اما این غوغاها چرا در بوق و کرناها ؟ و حاصل آن چه می تواند باشد؟
گذشتگان خطه روسیه در مثلی نقل می کنند عیب آن نیست که آدم ناصوابی را مرتکب شود عیب آن است که به اتشباه پی برده نشود.
و اما بعد قال الله الحکیم فی محکم الکتاب المبین : لیس للانسان الا ما سعی ( جز با تلاش برای انسان چیزی به دست نمی آید ) همین و بس.
فرهیختگان و صاحب نظران دامت افاضاتهم حکایت کنند: برای توسعه جامعه باید اول قوه فکریه ساکناش را وسعت داد و صدالبته مستلزم این فعل لازم قرار گرفتن هر چیز در جای خود است.
عالمی عامل و فقیهی فقید رضی الله عنه اندر احوالات محیر العقول قرمیسین می فرمود: در خطه ما اکثریت بزرگند و کوچک نداریم یعنی خیلی از خیل ما خود بزرگ بینیم و این امری نارواست  که شاید دلیل اصلی این همه مشکل ما نیز باشد و امید و رجای واثق است که مرتفع گردد ان شاءالله.
مخلص کلام این است که خود و جایگاه خود را خوب بشناسیم ، بزرگ لاجرم باید بزرگی کند و کوچک کوچکی . احترام ها افزون گردد و و زیاده خواهی و خود خواهی کم . تا می توانیم تعلیم گیریم و فرامومش کنیم و باز بیاموزیم.
به برنامه ترقی دست یازیم ، به آنچه می گوییم عمل کنیم و آنچه را برای خود می خواهیم برای دیگران هم بخواهیم و بالعکس این برای ما بهتر است اگر بدانیم.
یاداشت: رسول مرادی

به گزارش "پاتاق نیوز" محمد صادقی گفت: به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر فعالیت‌های مجرمانه یک قصابی در سرپل ذهاب نیرو‌های یگان محیط زیست این شهرستان موضوع را با مقام قضایی درمیان گذاشتند.


وی افزود: در بررسی‌ها مشخص شد متهم گوشت خوک را پاک کرده و پس از بسته بندی و الصاق پرچسب بعنوان گوشت یخ زده گاو برزیلی به فروش رسانده است.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سرپل ذهاب تصریح کرد: دراین رابطه صاحب قصابی دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد و مکان مورد نظر نیز پلمب گردید.
صادقی خاطرنشان کرد: فرد دستگیر شده با قرار تامین کیفری آزاد شده است و تحقیقات در این مورد ادامه دارد.
این مقام مسئول در پایان از شهروندان خواست گوشت مورد نیاز خود را فقط از مراکز تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی تهیه کنند و در زمان خرید به مُهر بهداشتی درج شده روی لاشه، دقت کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق تماس با شماره ۱۱۰ اطلاع دهند.

به گزارش "پاتاق نیوز" مهندس آرش رضایی شهردار کرمانشاه گفت : با توجه به بحرانهای شدید مالی که در شهرداریهای کشور با آن مواجهیم و شهرداری کرمانشاه نیز از این امر مستنثنی نیست ، طبعاً بخشی از این فشار متوجه پرسنل سختکوش و عزیز شهرداری شده است .

وی افزود: در این مدت تمام تلاشمان را بکاربسته ایم تا بتوانیم با توجه به فشار مالی که بر کلیت شهرداری وارد می شود بخشی که بار آن بر دوش پرسنل شهرداری است را مهار کنیم و در شرایط سخت و حساس این معادله را به نفع  پرسنل تغییر داده ایم . 

شهردار کرمانشاه تصریح کرد : این بدین معناست که آنچه را که پرسنل مدیریت شهری از بحران  مالی درک کرده اند بخش کوچکی از بحرانی است که شهرداری تحمل می کند و از این بابت از همکاران عزیزم عذرخواهی می کنم .

مهندس آرش رضایی با بیان اینکه برای جبران هزینه های جاری شهرداری و شرکت های  طرف قرارداد شهرداری که به امورات مختلف می پردازد و نیز حق پایان کار  بازنشستگان عزیز که سالیان سال  عمری را جهت خدمت به شهروندان سپری کرده اند و به دلیل بحران های مالی حقوق خود را به شکل مناسبی دریافت نمی کنند گفت : همانند هر شهرداری کلانشهر نیازمند  دریافت تسهیلات بانکی جهت جبران کسری های درآمدی هستیم و متاسفانه  2 سال است که این شهرداری از استفاده از این خدمات محروم است.

وی تاکید کرد : تمام تلاشمان را بکار گرفته ایم که انشاالله  بتوانیم هزینه ها و منابع مورد نیاز برای تامین هزینه های نگهداشت شهر را تهیه کنیم . 

مهندس  آرش رضایی تصریح کرد : از همه دوستانی که در این امر می توانند به ما کمک کنند خصوصاً نمایندگان شورای اسلامی شهر و مسئولین ارشد استان تقاضاداریم دراین شرایط بحرانی در کنار مجموعه مدیریت شهری باشد. 

شهردار کرمانشاه افزود : شهرداری کرمانشاه در سالجاری بنا به دلایل متعدد 9 ماه است که روال منظمی از نظر برگزاری جلسات شورا و اخذ مصوباتی که میتواند در این شرایط حساس و بحرانی کمک کند نداشه ایم . 

وی گفت : البته اخیراً با پیگیری نمایندگان شورای اسلامی شهر خوشبختانه جلسات بصورت منظم دنبال می شود و امیدوارم این فضای تعامل و همدلی همچنان ادامه داشته باشد و در جوی صمیمی و همکاری تمامی دست اندرکاران  حوزه مدیریت شهری بتوانیم مشکلاتی که قابل حل هستند را مرتفع سازیم .

به گزارش "پاتاق نیوز" سرهنگ سلیم سلیمی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا، گفت: با اعلام مفقود شدن یکی از اهالی روستای روستای 'وارگه' در بخش گواور شهرستان گیلانغرب، پس از چند ساعت جستجو توسط خانواده و اهالی، جسد این مرد با حدود 40 سال سن در میان دره ای در ارتفاعات مجاور آن روستا، پیدا شد.


وی اظهار کرد: جسد این فرد که به همراه گله گوسفندانش در دامنه ارتفاعات مشغول چرای دام بود، ابتدا توسط یکی از همراهان وی پیدا می شود و بلافاصله به نیروهای انتظامی محل اطلاع می دهند.
فرمانده انتظامی گیلانغرب افزود: پس از اطلاع نیروهای انتظامی و حضور در محل حادثه ، آثار صدمه ناشی از حمله حیوانات وحشی بر قسمت هایی از بدن جسد متوفی مشاهده شده است.
سرهنگ سلیمی اضافه کرد: جسد به منظور بررسی بیشتر علت فوت با احتمال حمله درندگان وحشی یا سقوط اولیه از ارتفاع به پزشکی قانونی منتقل شد.

به گزارش "پاتاق نیوز"بنفشه امامی نیا با بیان اینکه نمایشگاه شب یلدا از یکشنبه (۲۶ آذر) تا روز جمعه (۱ دی) در محل دائمی نمایشگاه‌های کرمانشاه برپا است، گفت: صد غرفه از استان‌های کرمانشاه، اصفهان، شیراز، همدان و یزد محصولات خود را برای جشن شب یلدا در این نمایشگاه عرضه می‌کنند.


مدیر امور نمایشگاه‌های بین المللی استان افزود: این نمایشگاه درفضای هزار و ۷۰۰ متر در روز‌های برگزاری از ساعت ۱۵ تا ۲۰ آماده بازدید علاقه‌مندان خواهد بود.
بنفشه امامی نیا خاطرنشان کرد: نمایشگاه مذکور با هدف احیای سنت دیرینه ایرانی، زنده نگه داشتن آداب و رسوم ایرانیان در شب یلدا وعرضه محصولات با کیفیت و قیمت مناسب به متقاضیان برپا می‌شود.
به گفته وی در شب یلدا در حاشیه این نمایشگاه جشنواره انارهم برپا می‌شود.

به گزارش "پاتاق نیوز" مسئول شبکه لرزه نگاری استان کرمانشاه به نقل از موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد: ازصبح امروز سر پل ذهاب، ازگله، و تازه آباد ۵ بار لرزیدند.


فرهاد فروزی اعلام کرد: ساعت ۶:۱۶ دقیقه صبح امروز زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴ ریشتر درمقیاس امواج درونی زمین درشهر تازه آباد،
۶:۲۸ دقیقه زمین لرزه‌ای به بزرگی ۲.۶ دهم ریشتر در ازگله.
ساعت ۷:۲۴ دقیقه زمین لرزه‌ای به بزرگی ۲ ریشتر در سر پل ذهاب.
ساعت ۷:۵۹ دقیقه زلزه‌ای به بزرگی ۲.۳ ریشتر در سر پل ذهاب و ساعت ۸.۲۰ دقیقه زلزله‌ای به بزرگی ۲.۲ ریشتر در تازه آباد به وقوع پیوست.
بزرگترین این زمین لرزه‌ها در تازه آباد با ۴ ریشتر ساعت ۶:۱۶ دقیقه امروز صبح ثبت شده که در عمق ۷ کیلومتری زمین به وقوع پیوسته است.

به گزارش "پاتاق نیوز" طی نشستی با حضور استاندار کرمانشاه و پس از رای گیری، هیئت رئیسه شورای اسلامی استان کرمانشاه انتخاب شد.


عبدالعزیز کریمی با 6 رای به عنوان رئیس این شورا و کاظم امجدیان نیز با 6 رای به عنوان نایب رئیس انتخاب شد.

براساس آرا مذکور، کیومرث خزلی با 6 رای به  عنوان منشی اول و بهروز جلیلیان نیز با 9 رای به عنوان سخنگوی شورای اسلامی استان انتخاب شدند.

سید پیمان موسوی و کیومرث خزلی نیز به ترتیب با 5 رای و 4 رای به عنوان نمایندگان شورای استان در شورای عالی استان‌ها و بهروز جلیلیان هم با 4 رای به عنوان نماینده شورای استان در هئیت حل اختلاف و رسیدگی به شکایات شوراهای اسلامی استان معرفی شدند.