پاتاق نیوز

وبسایت خبری تحلیلی

پاتاق نیوز

وبسایت خبری تحلیلی

پاتاق نیوز
تبلیغات

۲۹ مطلب در مهر ۱۳۹۶ ثبت شده است

به گزارش "پاتاق نیوز" به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "رضا شیرزادی" در این رابطه گفت: ماموران کلانتری ۱۸ سجادیه به واسطه اقدامات اطلاعاتی از تردد یک محموله مواد مخدر در سطح حوزه استحفاظی با خبر شدند و توقیف آن را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: ماموران این کلانتری خودرو ۲۰۶ حامل مواد مخدر را در حوالی میدان شهدا رویت و پس از مدتی تعقیب و گریز با شگردهای پلیسی آن را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه در این رابطه ۲ متهم دستگیر شده اند، گفت: ماموران پس از بازرسی از داخل خودرو مقدار ۹ لیتر هروئین مایع را کشف کردند.

سرهنگ شیرزادی افزود: متهمان دستگیر شده در این رابطه به منظور سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شدند.

به گفته وی با توجه به اینکه مواد مخدر کشف شده پیش ساز می باشد، اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی به منظور شناسایی و دستگیری دیگر عوامل دخیل در این پرونده همچنان ادامه دارد.

به گزارش "پاتاق نیوز" به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، برخی از اخبار واصله همشهریان کرمانشاهی حاکی از اهانت های عجیب یک عضو شورای شهر کرمانشاه به عزاداری های حسینی و مدافعان حرم است.

بر اساس این گزارش که به شکایت و صورت جلسه مردمی توسط شاهدان منجر شده، یک عضو شورای شهر کرمانشاه در جریان بازدید از یک  فرهنگسرا در شهر کرمانشاه و پس از شنیدن صدای مداحی از یک رادیوی در حال پخش می گوید: "جمع کنید این مسخره بازی ها را... اینجا باید صدای موسیقی شاد بیاید... با اینها احساس عم و تعفن به مردم دست می دهد!"

در متن شکواییه مردمی آمده است که این عضو شورای شهر پس از اطلاع از اینکه برخی از کارکنان فرهنگ سرا داوطلبانه در سوریه و دفاع از حرم حضور دارند، گفته است: قرار است اینها برگردند و اینجا بوی باروت بگیرد؟ اینها بروند در آشپزخانه پادگان ها خدمت کنند. می روند سوریه برای مطربی!

 داد و فریادهای این عضو شورای شهر ظاهرا موجب رعب و وحشت بانوان حاضر در این مجموعه و ترک ساختمان توسط آنها شده است.

به گزارش "پاتاق نیوز" مهندس آرش رضایی شهردار کرمانشاه  در جلسات متعدد و نشست  مشترکی  با حضور دکتر مجتبی یزدانی معاونت خدمات شهری شهرداری تهران ، مدیران سازمانهای آتش نشانی ،خدمات ایمنی ،اتوبوسرانی  و شهرداری منطقه 14 تهران و در راستای جذب و جلب کمک های بیشتر و ارائه خدمات بهتر به زائران اربعین حسینی در مرز خسروی برگزار کرد .


در پایان نیز جمع بندی مباحث مطرح شده  با حضور مهندس نیکردار معاون عمرانی استانداری و شهردار کرمانشاه به میزبانی شهرداری منطقه 14 برگزار شد .

به گزارش "پاتاق نیوز" رضا رحیمی امروز در کارگروه پایش و ساماندهی گندم، آرد و نان استان با یادآوری ارتباط مستقیم نان با سلامت جامعه بر لزوم برخورد با واحد‌های خبازی متخلف تاکید کرد.


وی با اشاره به آمار بالای سرطان در جامعه گفت:: گسترش بیماری‌ها در بین مردم ناشی از استفاده از افزودنی‌های غیرمجاز در مواد غذایی است و به همین علت نهاد‌های نظارتی و اتحادیه نانوایی‌ها باید بر نحوه تولید و تهیه مواد غذایی نظارت داشته باشند.
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری استفاده از جوش شیرین و بلانکیت در پخت نان را غیر مجاز دانست و تصریح کرد: نانوایی‌هایی که برای پخت از مواد غیر مجاز استفاده می‌کنند سهمیه آن‌ها قطع خواهد شد.
رحیمی با بیان اینکه هم اکنون در نانوایی‌ها از بلانکیت که یک سم است برای تخمیر سریعتر خمیراستفاده می‌شود، خاطرنشان کرد: باید برای حفظ سلامتی مردم استفاده از این ماده سمی در نان ممنوع شود.
وی یادآور شد: باید این آگاهی به مردم داده شود که روشن بودن رنگ نان دلیل بر کیفیت بالای نان نیست و نان هرچه تیره‌تر باشد مرغوب‌تر است.
این مقام مسئول در ادامه گفت: سبوس گندم دارای خواص غذایی بسیار خوبی است و نقش موثری در حفظ سلامت مردم دارد که باید با خود گندم آسیاب شود، ولی متأسفانه برخی از نانوایی‌ها این ماده را هنگام پخت نان به خمیر اضافه می‌کنند که زیان آور است.
رحیمی همچنین در خصوص استفاده از نایلون برای حمل نان هشدار داد و گفت: مردم باید به استفاده ازکیسه‌های پارچه‌ای غیر پلیمری تشویق شوند و آن‌ها را از مضرات کیسه‌های پلاستیکی برای حمل نان آگاه کرد.

به گزارش "پاتاق نیوز" فردا چهارشنبه (۱۹ مهر) آب برخی ازمناطق شهر کرمانشاه قطع یا با افت فشار مواجه خواهد شد.


روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: فردا چهارشنبه (۱۹ مهر) به علت تعویض دو دستگاه شیر قطع و وصل شرکت توزیع آب واقع در منطقه ۲۲ بهمن، مشترکان ساکن در بخش شمالی خیابان سی متری اول تا ابتدای میدان ۱۷ شهریور و کوچه‌های جانبی آن، بخش شمالی و جنوبی خیابان سی متری دوم به سمت چهار راه سنگر و کوچه‌های جانبی آن از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۴ بعداز ظهر به مدت ۴ ساعت با قطع آب و یا افت فشار مواجه خواهند شد.
لازم به ذکر است مرکز ارتباطات مردمی ۱۲۲ آماده پاسخگویی و پیگیری مشکلات در این زمینه است.

به گزارش "پاتاق نیوز" مرکز انجام سقط جنین غیر قانونی در کرمانشاه پلمپ و متهم روانه بازداشتگاه شد.


مهدی قنادی مسئول روابط عمومی دادسرای کرمانشاه با اعلام خبر فوق، اظهارداشت: در پی اخبار واصله و گزارشات مردمی مبنی بر فعالیت بریک مرکز پزشکی غیرمجاز که اقدام به سقط جنین غیرقانونی در یکی از محلات شهر کرمانشاه می‌کرد، موضوع به صورت ویژه در دستور کار شعبه ۱۴ دادیاری ویژه جرایم پزشکی دادسرای کرمانشاه قرار گرفت.
وی ادامه داد: در این راستا، تیمی متشکل از دادیار ویژه جرایم پزشکی، پرسنل پلیس امنیت اخلاقی و کارشناس اداره بهداشت به محل اعزام شدند.
مسئول روابط عمومی دادسرای کرمانشاه افزود: با مراجعه تیم اعزامی به محل، وسایل، تجهیزات و دارو‌های مرتبط با عمل سقط جنین در محل کشف و متهم اصلی پرونده با تامین کیفری بازداشت شد.
وی تاکید کرد: به تعدادی از بانوان مراجعه کننده به این محل با وعده‌ای که به آن‌ها داده بودند، سرم تزریق شده بود.
قنادی با بیان اینکه یکی از بانوانی که در این محل بستری شده بود به علت وخامت حال به بیمارستان منتقل گردید، یادآورشد: برای متهم، پرونده قضایی تشکیل، تجهیزات مکشوفه توقیف شد و این مرکز پزشکی غیرمجاز نیز پلمپ گردید.

به گزارش "پاتاق نیوز" به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ رضا شیرزادی اظهار داشت: فردی در تاریخ 15 شهریور ماه به دلیل اختلافات شخصی با دو نفر از شهروندان در شهرک زیبا شهر درگیر شده و با استفاده از یک قبضه سلاح جنگی آنان را مجروح می‌کند.

وی با بیان اینکه متهم پیش از حضور مأموران از محل متواری شده بود، عنوان کرد: با توجه به حساسیت موضوع مأموران پلیس اطلاعات و امنیت رسیدگی به پرونده را در دستور کار قرار دادند و در نهایت روز گذشته با استفاده از اقدامات اطلاعاتی عامل انتظامی را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه گفت: متهم به منظور سیر مراحل قانونی در اختیار دستگاه قضائی قرار گرفته است.

شیرزادی عنوان کرد: به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد که عده‌ای هنجار شکن نظم و امنیت عمومی جامعه را مختل کنند.

به گزارش "پاتاق نیوز" در نشست علنی روز گذشته، ۱۶مهرماه مجلس شورای اسلامی با طرح تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی با ۱۶۱ رای موافق، ۲۵ رای مخالف و ۹ رای ممتنع از مجموع ۲۱۷ نماینده حاضر در جلسه موافقت کرد.


گفتنی است این طرح با همکاری مستمر مجمع نمایندگان استان کرمانشاه مطرح و با پیگیری و تلاش های نمایندگان این مجمع به تصویت رسید.
مجمع نمایندگان کرمانشاه با ارائه این طرح خواهان روشن شدن موضوع و چگونگی واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی است.

به گزارش "پاتاق نیوز" مهندس هوشنگ بازوند امروز در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از مدیران خواست با تلاش و جدیت در جهت رفع مشکلات حرکت کنند تا پیشرفت، آبادانی و توسعه برای استان محقق شود.

وی فلسفه وجودی مدیران را خدمت به مردم و حل مشکلات آنها بیان کرد و اظهار داشت: جمهوری اسلامی برای حل مشکلات و ایجاد بسترهای بهتر همراه با آرامش و آسایش در جامعه نسبت به انتخاب مدیر اقدام می کند لذا فلسفه وجودی مدیران  خدمت به مردم و حل مشکلات آنها می باشد.

ایجاد اشتغال برای جوانان به معنای ایجاد آرامش و آسایش برای خانواده ها است

مهندس بازوند در ادامه سخنان خود با اشاره به مشکل و معضل بیکاری در استان تصریح کرد: با توجه به وجود این حجم از بیکاران در استان هر اقدامی که برای ایجاد اشتغال جوانان صورت گیرد یعنی رفاه ، آسایش و آرامش برای خانواده های آنان در جامعه ایجاد می شود و اگر مدیری غیر از این عمل کند باید قبول کند که فرصت سوزی کرده است و علاوه بر اینکه حق یک نفر را نیز از بین می برد از سوی دیگر در حق بیکاران نیز ظلم کرده است.

تعیین شعار سال از سوی مقام معظم رهبری به منزله راهبرد اساسی برای کشور است

مدیر ارشد استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تعیین شعار از سوی مقام معظم رهبری این شعارها را راهبرد اساسی برای حل مشکلات کشور عنوان کرد و گفت: مقام معظم رهبری حدود 8 سال است که به موضوع اقتصاد و رفع مشکلات تنگناهای اقتصادی در کشور تاکید می کنند و معظم له در سال گذشته و امسال موضوع اقتصاد مقاومتی را که یک علم راهبردی برای حل مشکلات است، مطرح کرده اند و این موضوع یک بحث بسیار مهم در دنیا است که با هوشمندی کامل از سوی مقام معظم رهبری مورد توجه قرار گرفته است.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان ساخت: تمامی قوا اعم از مجریه ، مغننه و قضائیه و هم افکار عمومی در خصوص موضوع اقتصاد مقاومتی اجماع دارند لذا همگی در استان کرمانشاه باید تلاش کنیم که شعار امسال را "مبنی بر اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال"  محقق سازیم و خود را مکلف به این مهم بدانیم.

به گزارش "پاتاق نیوز" رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه در خصوص آگهی‌ها و پیامک‌هایی که خارج از قوانین سازمان حج و زیارت است، هشدار داد.


سرهنگ علی کریمی گفت: افراد جهت ثبت نام به دفاتر مجاز و مورد تایید سازمان حج و زیارت مراجعه کنند و مدارک هویتی خود از قبیل: گذرنامه را به افراد غیر مسئول واگذار نکنند.
وی افزود: با توجه به اینکه تهیه ویزا و روادید به صورت اینترنتی یکی از راهکار‌های موثر در کاهش هزینه، صرفه جویی در وقت و زمان، آسایش و رفاه زائران است، لذا در فضای مجازی نیز افرادی با درج آگهی‌های جذاب، اما جعلی قصد جلب توجه زوار را دارند.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: مجرمان با طراحی سایت‌های شبیه سایت‌های اصلی که درگاه‌های بانکی جعلی دارد اقدام به سرقت اطلاعات کارت بانکی افراد می‌کنند؛ بنابراین کاربران در هنگام پرداخت وجه حتماً به سایت اصلی وارد شوند و برای این کار به جای جستجو در موتور‌های جستجو مثل گوگل، یاهو و...، بهتر است خود اسم سایت را در آدرس بار صفحه اینترنتی وارد کنند و حتماً از سایت‌هایی خرید کنند که نماد اعتماد الکترونیک دارد.
سرهنگ کریمی یادآور شد: شهروندان عزیز می‌توانند جهت اطلاع از لیست دفاتر مجاز در استان خود به سایت رسمی سازمان حج و زیارت مراجعه نمایند.
رئیس پلیس فتا استان در پایان توصیه کرد: در صورت مواجه و یا مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش فوریت‌های پلیسی با ما در میان بگذارند.