پاتاق نیوز

وبسایت خبری تحلیلی

پاتاق نیوز

وبسایت خبری تحلیلی

پاتاق نیوز
تبلیغات

۱۰۹ مطلب در مرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

به گزارش "پاتاق نیوز"اسدالله رازانی، امروز(30 مرداد) در گردهمایی منتخبین پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهرهای استان که در محل استانداری برگزار شد، با اشاره به تاریخ پرفراز و نشیب کشور در راه رسیدن به انقلاب اسلامی، گفت: برای پیروزی انقلاب و به ثمر نشستن جمهوری اسلامی خون‌های بسیاری ریخته شده و هر فرد مسئول در نظام باید بداند جایگاهی که در اختیار دارد با چه رنج و خون دلی به دست آمده است.


وی به عمر 18 ساله شوراها اشاره کرد و افزود: متاسفانه بنا به دلایلی از جمله جنگ تحمیلی فرمان امام(ره) مبنی بر تشکیل شوراها به تاخیر افتاد و سرانجام در سال 1378 اولین دوره انتخابات شوراها برگزار شد.
رازانی با بیان اینکه شوراها با گذشت بیش از 20 سال از شروع انقلاب اسلامی و تشکیل ساختارهای نظام فعالیت خود را آغاز کردند، گفت: این فاصله  موجب شد هماهنگی این نهاد با ساختارهای موجود کمی دشوار باشد و تلاش ما این است که این نهاد هرچه سریعتر به جایگاهی که در قانون برای آن تعریف شده برسد.
استاندار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه مسئولیت در هر پست و مقامی امانتی در دست مسئولین است، گفت: شوراها باید بدانند که انتخاب و رای مردم و این جایگاهی که برای مدتی در اختیار آنها قرار می‌گیرد تنها امانتی در دست آنهاست و باید رعایت امانتداری را داشته باشند.
رازانی تاکید کرد: هرگونه کم کاری و خدای نکرده توجه نکردن به این جایگاه و وظایف آن نوعی خیانت محسوب شده و مقابله با تمام خون‌های ریخته شده در پای جمهوری اسلامی است.
استاندار کرمانشاه در ادامه یکی از وظایف اصلی شوراهای شهر را انتخاب شهردار عنوان کرد و از شوراها خواست در این زمینه عجله نکنند و افزود: به شخصه با ورودم به استان حدود شش ماه طول کشید تا به اطلاعات استان در حدی اشراف پیدا کنم که بتوانم از منافع استان دفاع کنم.
رازانی تصریح کرد: در همین راستا به اعضای شوراها پیشهاد می‌کنم در انتخاب شهردار عجله نکرده و کمی حوصله کنند مگر در موارد اضطرار، زیرا زمان نیاز است تا اعضا شناخت لازم در حوزه‌های شهری پیدا کنند و بتوانند با انتخاب درست شهردار، شهر را در مسیر درست قرار دهند.
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه استانداری در خصوص افرادی که به عنوان شهردار انتخاب شوند نظر داده و آنها را تایید یا رد می‌کند از شوراها خواست دقت بالایی در انتخاب شهردار داشته باشند و افزود: شهرداری که انتخاب می شود باید دارای صلاحیت قانونی باشد و از شوراها می خواهیم در این زمینه دقت لازم را داشته باشند.
وی افزود: همچنین خواست ما از شوراها این است که محدوده وظایف و اختیارات خود را بشناسند، زیرا با وجود کمیته تحقیق در فرمانداری‌ها، تمام مصوبات شوراها رصد می‌شود و در صورتی که این مصوبات خلاف قانون باشد با اجرای آن مخالف می‌شود.
رازانی تصریح کرد: مرحله بالاتر در این زمینه شورای حل اختلاف است که من به همراه رییس کل دادگستری استان، دو نماینده مجلس و یک نماینده شورای اسلامی استان در آن حضور داریم و چنانچه شورای شهر یا روستا نظر فرمانداری را نپذیرد، پرونده به این شورا می‌آید.
وی افزود: در این شورا تمام تلاش ما بر رعایت قانون است و تمام مصوباتی که خلاف قانون باشد رد خواهد شد و جانبداری در این زمینه از فرمانداری یا شوراها نخواهیم داشت.
رازانی با بیان اینکه وضعیت اعضای شورا با دقت بررسی می‌شود، گفت: بر اساس قانون عضو شورای شهر و روستا باید ساکن در همان محل باشد و به محض اطلاع از اینکه عضو شورایی محل سکونت خود را ترک کرده، بلافاصله از آن فرد سلب عضویت خواهیم کرد.
استاندار کرمانشاه در ادامه به جمعیت بالای شهر کرمانشاه اشاره کرد و افزود: متاسفانه عدم تناسب جمعیتی بین شهرهای استان مشکلی است که فقط در استان کرمانشاه و قم وجود دارد.
وی افزود: درحالی شهر کرمانشاه نیمی از جمعیت استان را در خود جای داده که سایر شهرهای استان به غیر از اسلام آبادغرب کمتر از 50 هزار نفر جمعیت دارند و این امر در سرنوشت استان تاثیر منفی دارد.
رازانی تصریح کرد: تجمع جمعیت در مرکز و وجود امکانات بسیار در این نقطه آمار بالای مهاجرت را رقم می‌زند و باید در این راستا شهرهای استان تقویت شود.
استاندار کرمانشاه افزود: برنامه ما در تخصیص اعتبارات این است که اعتبارات مهمی به سایر شهرهای استان داده شود تا بتوان از روند مهاجرت و کوچک شدن شهرها جلوگیری کرد و همزمان کرمانشاه نیز به عنوان شهری که نیمی  از جمعیت استان را در دل خود جا داده تقویت می‌شود.

به گزارش "پاتاق نیوز" فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از دستگیری یک شرور سابقه دار با سوابق متعدد زورگیری و سرقت در این شهرستان خبر داد.


سرهنگ رضا شیرزادی گفت: این فرد شرور روز گذشته به دلیل اختلافات شخصی با توسل به زور وارد منزل یکی از شهروندان شده و با استفاده از سلاح سرد، دو نفر از اهالی منزل را مجروح و اقدام به فرار می کند.
وی با بیان اینکه مجروحان این حادثه با کمک مرکز فوریت‌های پزشکی راهی بیمارستان شدند، اظهارکرد: ماموران انتظامی شهرستان رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار دادند و با اقدامات اطلاعاتی محل اختفای متهم را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه موفق به دستگیری متهم شدند.
فرمانده انتظامی کرمانشاه خاطرنشان کرد: متهم علاوه بر اعتراف به بزه انتسابی، به چندین فقره سرقت و موبایل قاپی در محدوده خیابان طاقبستان اعتراف کرده است که اقدامات لازم به منظور شناسایی مال باختگان مربوط به این پرونده ادامه دارد.

به گزارش "پاتاق نیوز" مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه از ممنوعیت فروش شیر خشک و غذای کودک بدون بر چسب سلامت خبر داد.


داریوش جودکی گفت: بر اساس گزارشات واصله بعضی از مغازه‌های سطح شهر کرمانشاه اقدام به فروش شیر خشک قاچاق و غذای کودک در واحد خود می‌نمایند، در صورتی که شیر خشک و غذای کودک بایستی با بر چسب سلامت در داروخانه‌های سطح شهر تحت نظر بازرسان دانشگاه علوم پزشکی بفروش برسد.
وی از مردم خواست در خرید شیرخشک و غذای کودک حتما به برچسب سلامت روی این کالا‌ها توجه داشته و از مراکز مجاز داروخانه‌ای آن را تهیه نمایند و در صورت مشاهده تخلف مراتب را با شماره تلفن سه رقمی ۱۳۵ به اداره کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه اعلام کنند تا در اسرع وقت مراتب در گشت‌های مشترک پیگیری شود.

به گزارش "پاتاق نیوز" سرهنگ "محمدرضا آمویی" اظهار کرد: کارگران یک معدن خصوصی در منطقه خسروآباد دالاهو برای برداشت سنگ معدن با استفاده از مواد منفجره،، انفجاری مصنوعی ایجاد کردند.

وی افزود: پیش از انجام عملیات انفجار، عوامل انتظامی تذکرات لازم را به افراد حاضر در منطقه داده بودند، همچنین مسیر تردد به سمت معدن نیز مسدود شده بود، اما متاسفانه بی توجهی به هشدارهای پلیس، حادثه ای دلخراش را رقم زد.

وی تصریح کرد: پسر صاحب معدن حین عملیات انفجار و بدون توجه به تذکرات پلیس در محل تعیین شده برای استقرار، جهت عکسبرداری و فیلمبرداری از صحنه انفجار، محل را ترک کرده بود، که بر اثر اصابت قطعه سنگی به سر وی دچار مصدومیت شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: بلافاصله پس از مصدومیت، وی را به بیمارستان اسلام آباد غرب منتقل کردند، اما متاسفانه در بیمارستان جان خود را از دست داد.#

به گزارش "پاتاق نیوز" شهردار کرمانشاه با بیان اینکه فعلا صحبتی از سوی اعضای شورای جدید در خصوص ماندن یا رفتن او صورت نگرفته، گفت: به دوستان شورا اعلام کرده‌ام نگرانی از جانب من نداشته باشند و اگر فردی را مدنظر دارند اعلام کنند تا برنامه‌های شهر را با او هماهنگ کنیم.

آرش رضایی در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه اداره کردن کلانشهری مانند کرمانشاه در هر شرایطی استراتژی خاص خود را می‌طلبد، گفت: زمان ورودم به شهرداری، اداره کردن این شهر استراتژی خاصی را می‌طلبید و حال که بیش از یک سال است شهردار هستم، برنامه‌های جدیدی تدوین شده و استراتژی دیگری برای اداره شهر در حال اجراست.

وی افزود: اگر بخواهیم فعالیت شهرداری خروجی مناسبی برای شهر و مردم داشته باشد باید استانداری، اعضای شورای شهر و مسئولین مربوطه همه در جریان مسیر اجرای امور شهری قرار گرفته تا در نهایت بتوان خروجی خوبی از این فعالیت‌ها کسب کرد.
رضایی با بیان اینکه مدیریت مطلوب شهرداری حاصل همکاری خوب و همه جانبه همه مسئولین مربوطه امور شهری است، گفت: باید جلسه‌ای برگزار شده و تمام مسئولین مربوطه در آن جلسه حضور یافته و با چالش‌ها، فرصت ها و تهدیدها در زمینه مدیریت شهری آشنا شوند و برنامه‌ها در این زمینه تشریح شود.

وی با بیان اینکه برنامه‌های شهرداری روی میز است، گفت: کلانشهر کرمانشاه عقب ماندگی‌های بسیاری در امور شهری دارد و کوچکترین فرصت برای این شهر بسیار مغتنم است و نباید از دست برود.

رضایی افزود: در همین راستا به اعضای شورای شهر جدید اعلام کردم حتی اگر فرد دیگری برای پُست شهرداری کرمانشاه مدنظر دارند به من معرفی کنند تا همراه با یکدیگر برنامه‌ها را تشریح کرده و مانع هرگونه فرصت‌سوزی برای شهر شویم.
وی تصریح کرد: حتی به دوستان شورای شهر اعلام کرده‌ام که اگر فردی مدنظر داشته و فعلا آن فرد راضی نیست، حاضرم صحبت کرده و او را راضی کنم تا پای کار بیاید، اما تاکنون در زمینه ماندن یا رفتنم صحبتی از جانب دوستان نشده و جلسه‌ای نداشته‌ایم.
شهردار کرمانشاه با تاکید بر اینکه چندماهی است کارهای شهر و شهرداری روی غلطک افتاده، گفت: خوشبختانه بازخوردهایی که از مردم دریافت کردیم رضایت آنها از روند اقدامات شهرداری را نشان می‌دهد و دغدغه ما این است که این روند نباید متوقف شود و نباید تغییر شهردار خللی در این روند ایجاد کند.

رضایی افزود: برای همین باید از هم اکنون صحبت‌ها انجام شده و اگر فرد دیگری مدنظر است کار انتقال برنامه‌ها به او صورت گیرد تا کمترین لطمه به انجام امور شهری وارد شود.

وی با اشاره به زمان‌بر بودن معرفی شهردار جدید، گفت: از زمان معرفی شهردار تا تعیین سرپرست و آمدن حکم شهردار جدید، حدود دو تا سه ماه به طول می انجامد و این یعنی یک فصل کاری و نباید بگذاریم این زمان از دست برود.

رضایی تاکید کرد: چنانچه فردی برای سمت شهرداری مدنظر دوستان شورا است، اعلام کردم که از هم اکنون به من اعلام کنند تا جهت ممانعت از فرصت سوزی برنامه های شهرداری با فرد جدید را هماهنگ کنیم.

شهردار کرمانشاه تاکید کرد: همچنین به دوستان شورای جدید اعلام کرده‌ام که نگرانی از جانب من نداشته باشند و حاضرم تمام تجربیات و برنامه‌های خود را به فرد جدید ارائه کرده تا شهر با چالش و یا کوچکترین فرصت سوزی مواجه نشود.
رضایی در خصوص تمایلش به ادامه همکاری با شهرداری کرمانشاه، گفت: مهم ماندن یا نماندن من نیست و مهم این است که فرصت سوزی در برنامه های شهر و شهرداری نشود و اگر من بمانم یا بروم در هر صورت تلاشم این خواهد بود که فرصتی از شهر گرفته نشود.

به گزارش "پاتاق نیوز" دادستان کرمانشاه گفت: دختر بچه‌ای ده ساله با هویت مشخص در بخش اورژانس یکی از بیمارستانهای کرمانشاه بستری شد که  آثار جراحتی  در هر دو زانوی کودک، لگن سمت راست، انگشتان دست راست، گوش سمت راست و پاشنه پای راست وجود داشته و قادر به تکلم هم نیست.

صادقی ادامه داد: در این خصوص دستورات جامع جهت انجام اقدامات تحقیقی صادر شده است که نتیجه تحقیقات انجام شده تا این مرحله حکایت از توجه اتهام به مادر این کودک دارد و دستورات قضایی نسبت به جلب و دستگیری به اتهام کودک‌آزاری و ضرب و جرح عمدی صادر شده و تحقیقات تکمیلی در حال انجام است.

به گزارش "پاتاق نیوز" رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه از برخورد با تخلفات نمایشگاه‌داران و مشاغل مزاحمی که در شهر کرمانشاه باعث اختلال در عبور و مرور عابران و نارضایتی عموم مردم شده‌اند، با همکاری سایر نهادهای مرتبط خبر داد.

                                          

سرهنگ فضل الله شیری، عنوان کرد: با توجه به ابراز گلایه شهروندان در خصوص پارک خودروها در پیاده‌روی مقابل نمایشگاه‌های خودرو در شهر کرمانشاه، به ویژه بلوار گل‌های شهرک مسکن، بر اساس تدابیر اندیشیده شده و آخرین هماهنگی‌های صورت گرفته  با رانندگان این دسته از خودروها به طور جدی برخورد می شود و ضمن اعمال قانون برای جلوگیری از سد معبر و با استمرار طرح، تمامی آنها به پارکینگ منتقل می شوند.
وی با انتقاد از برخی نمایشگاه‌های خودرو در خصوص پارک خودروها در پیاده رو، گفت: بر اساس قانون پارک خودرو در داخل پیاده‌رو و حریم گذرگاه عابر پیاده ممنوع بوده که به صورت ویژه در کرمانشاه این طرح به مرحله اجرا گذاشته می‌شود.
این مقام انتظامی افزود: تعرض به پیاده‌رو و معابر عمومی از سوی مغازه‌داران و نمایشگاه‌های اتومبیل تخلف محسوب می‌شود و روان‌سازی ترافیک در محدوده این نمایشگاه ها و همچنین پاکسازی پیاده‌روها و برگرداندن به عموم عابران و جلب رضایت شهروندان از جمله اهداف این طرح است.
شیری گفت: انتظار می‌
رود عموم نمایشگاه داران و رانندگانی که اقدام به پارک خودرو در پیاده‌روها می‌کنند، با استناد به ماده 192 آیین نامه راهور ضمن آمر به معروف بودن خود در این زمینه، اجازه چنین تخلفاتی را به سایرین ندهند.

 

به گزارش "پاتاق نیوز" از کتاب خاطرات ماموستا قادری با حضور مسئولان کشوری و استانی و جمعی از نویسندگان و هنرمندان حوزه هنری که به مناسبت سالروز آزادسازی پاوه در این شهرستان گرد آمده بودند رونمایی شد.

کتاب "ماموستا"به قلم علی رستمی ، حاصل 60 ساعت مصاحبه حضوری با ملا قادر قادری است که  توسط انتشارات سوره مهر روانه بازار کتاب می‌شود.
ماموستا ملا قادر قادری امام جمعه شهرستان پاوه در دوران شکستن حصر پاوه، نقش های تعیین کننده ای را بر عهده داشت.
گفتنی است چندی پیش ماموستا قادری این کتاب را به رهبر معظم انقلاب اهدا کرده بود و رهبر انقلاب نیز این کتاب را مورد تفقد قرار داده بود.

به گزارش "پاتاق نیوز"معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه گفت: فردی که به دلیل اختلافات شخصی با برادرش، یک واحد پست بانک را به آتش کشیده بود، شناسایی شده و دستگیری وی در حال اقدام است.

                                      سرهنگ محمدرضا آمویی اظهار کرد: اوایل هفته گذشته فردی با مراجعه به یکی از پست بانک‌های شهر کرمانشاه، پس از ریختن چند لیتر بنزین، آنجا را به آتش کشید.
وی افزود: خوشبختانه کارکنان و مراجعان دفتر پیشخوان با دیدن این صحنه بلافاصله محل را ترک کردند و آسیبی به هیچکس وارد نشد.
این مقام انتظامی ادامه داد: به دنبال این حادثه و مراجعه مالک پست بانک به کلانتری 22 بهمن، مشخص شد که عامل آتش سوزی برادر وی بوده و به دلیل اختلافات شخصی اقدام به این کار خطرناک کرده است.
آمویی افزود: دوربین‌های مداربسته داخل این پست بانک ادعای مالک آن را تأیید کرد و عوامل انتظامی دستگیری متهم را در دستور کار قرار دادند.
وی با اشاره به اینکه فرد خاطی تحت تعقیب است، گفت: انتشار فیلم این حادثه در فضای مجازی، تشویش اذهان عمومی را در پی داشته است، لذا به خبرنگاران و ادمین کانال‌های تلگرامی توصیه می‌شود از ناامن جلوه دادن فضای استان خودداری کنند.

 

به گزارش "پاتاق نیوز" آیت الله محمود محمدی عراقی نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری با حکم رهبر معظم انقلاب عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام شد.


آیت الله محمود محمدی عراقی نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری صبح امروز (دوشنبه 23 مرداد ماه) با حکم رهبر معظم انقلاب به عنوان یکی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام انتخاب شد.
نماینده امام خمینی(ره) در سپاه پاسداران، نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران، عضویت در شورای نظارت بر صدا و سیما، عضویت شورای مجمع جهانی اهل بیت، ریاست سازمان تبلیغات اسلامی، ریاست سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی از جمله مهمترین مسئولیت های سیاسی و اجرایی وی بوده است.