پاتاق نیوز

وبسایت خبری تحلیلی

پاتاق نیوز

وبسایت خبری تحلیلی

پاتاق نیوز
تبلیغات

۸۹ مطلب در آذر ۱۳۹۵ ثبت شده است

به گزارش "پاتاق نیوز" هوای استان امروز نیمه ابری، در نواحی مرزی کم و بیش مه آلود، در بعضی ساعات توام با وزش باد، در برخی نقاط بیشتر در نواحی جنوبی و شرقی، با رگبارهای موقت پیش بینی می شود که از اواخر وقت، با کاهش میزان ابرناکی، دمای هوا در طول شب کاهش می‏ یابد.

بنابراین در روز چهارشنبه (فردا) در پاره ای نقاط مه صبحگاهی، مهمترین پدیده جوی در سطح استان خواهد بود.
در روزهای پنج شنبه و جمعه، درحالی که متوسط دمای هوا بطور نسبی افزایش می یابد، پدیده قابل توجهی برای سطح استان پیش بینی نمی شود.
لازم به ذکر است، سامانه ای ناپایدار در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده جو استان را متاثر کرده، شرایط را برای وقوع بارش مهیا خواهد کرد.


به گزارش "پاتاق نیوز" سردار منوچهر امان اللهی امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به دنبال شکایت یکی از معدن داران شهرستان گیلانغرب از مالک یک  کارخانه فراوری قیر طبیعی در استان آذربایجان شرقی مبنی بر عدم پرداخت پول محموله های ارسالی، پرونده در دست بررسی انتظامی قرار گرفت.

وی افزود: طبق بررسی های انجام شده و اظهارات فرد شاکی، متهم اصلی به همراه پدر و برادر خود، با خرید قیرطبیعی از معدن داران شهرستان گیلانغرب و پرداخت به موقع مطالبات آنان، اعتماد مردم منطقه را جلب کرده اند.

مقام ارشد انتظامی استان تصریح کرد: متهمان پس از چندماه اعتمادسازی، یک محموله سه هزار و ۲۲۴ تنی قیر طبیعی به ارزش ۱۵ میلیارد ریال از یکی از معدن داران خریداری کرده و به بهانه پرداخت پول پس از تحویل گرفتن محموله در استان آذربایجان شرقی، بدون هیچ رد و نشانی متواری شده اند.

سردار امان اللهی ادامه داد: با اقدامات اطلاعاتی هویت متهمان- که پیش از این هیچ گونه سابقه کیفری نیز نداشته اند- مشخص و رد پای یکی از آنان در پایتخت یافت شد، لذا تیمی از مأموران انتظامی شهرستان جهت دستگیری وی به تهران اعزام شدند.

وی گفت: مأموران با تحت نظر قرار دادن منزل، متهم ۳۳ ساله را در شمال شهر تهران در یک عملیات ضربتی دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه اظهار داشت: پس از انتقال متهم به مقر پلیس شهرستان گیلانغرب و بازجویی های فنی و علمی، مشخص شدکه پدر و برادر وی به کشور ترکیه فرار کرده اند. همچنین موضوع کلاهبرداری این افراد به سایر معدن داران شهرستان گیلانغرب نیز اعلام شده است تا در صورت شکایت به پلیس آگاهی مراجعه کنند.

به گزارش "پاتاق نیوز" جلسه ستاد بزرگداشت روز ۹دی  با حضور آیت الله علما، مسئولین استان و برخی فعالان مؤسسات مردمی روز سه شنبه ۳۰آذر ماه در محل دفتر امام جمعه کرمانشاه برگزار شد.

در این جلسه در خصوص برنامه ریزی برای بزرگ داشت یوم الله ۹ دی در مساجد،هیئات و مراکز عمومی سطح شهر و فضای مجازی مذاکراتی صورت گرفت.

آیت الله علما ضمن تأکید بر لزوم پاسخگویی به سوالات و پرسشها گفت: هم اکنون اگر از نسل جوان بپرسیم فلسفه ۹ دی چیست و چرا رهبر انقلاب بر این مساله تاکید و اصرار دارند، نمی توانند جوابگو باشند.

وی افزود: همچنان که کانال ۲ سراسری از افرادی برای بحث در خصوص مسائل برجام، سیاست های اقتصادی و مجلس و ... دعوت می کنند و به بحث و گفتگو می پردازند برای ۹ دی هم جا دارد اینچنین اقدامی صورت بگیرد.

سروری گفت: مراسم ویژه این روز در مسجد جامع کرمانشاه و راس ساعت ۱۰ صبح روز ۹ دی ۹۵ برگزار می شود و پیش بینی شده مردم کرمانشاه از اقشار مختلف در این برنامه حضور چشمگیر داشته باشند.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه، سخنران ویژه مراسم کرمانشاه را حسین مظفر عضو شورای تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد.

به گزارش "پاتاق نیوز" شامگاه دوشنبه جلسه علنی شورای اسلامی شهر کرمانشاه با ریاست جواد جعفری و با دستور بررسی لوایح ارسال شده به شورا تشکیل شد.


در ادامه جلسه روز گذشته تعیین روسای کمیسیون عا در دستور کار قرار گرفت و روسای کمیسیون های اصلی و فرعی شورای اسلامی شهر کرماشناه به شرح زیر اعلام شدند:
کمیسیون حقوقی: کامبیز غلامی
کمیسیون املاک: حسن مرادقلی
کمیسیون فرهنگی: سید حجت الله موسوی اجاق
کمیسیون خدمات شهری: سید احسان احسانی
کمیسیون شهرسازی: جبار گوهر
کمیسیون اقتصادی: غلامرضا باقری
کمیسیون ایثارگران: نبی کمری

به گزارش "پاتاق نیوز" دکتر اسداله رازانی امروز در جلسه شورای منابع آبی استان افزود: این اولین جلسه بعد از موضع گیری آیت اله علما نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در خصوص تحولات رخ داده در دانشگاه رازی است که جا دارد اینجانب هم به عنوان نماینده دولت در استان در این زمینه موضع گیری نمایم.

وی اظهار داشت: آیت اله علما در نماز جمعه این هفته در خصوص شب شعر دانشگاه رازی که علی الظاهر تحت عنوان هفته وحدت برگزار شده، موضع گیری داشتند و این اولین جلسه بعد از موضع گیری ایشان در نماز جمعه است که حضور دارم و لازم است در این جلسه به عنوان استاندار و نماینده دولت در استان نکاتی را به عرض مردم شریف استان برسانم.

وی بیان داشت: متاسفانه کسانی در مراسم شب شعر در دانشگاه رازای به عنوان شاعر شرکت کردند که اصلاً با نام و هدف شاعری بیگناه هستند و این افراد فکر می کنند که اگر دو قافیه هم مصراع  سرودند، شاعر شده اند.

وی اشعار قرائت شده در مراسم مذکور را منافی و متناقض با فرهنگ عمومی، عفت و شخصیت عمومی مردم کشور عنوان کرد و گفت: معتقد هستم  آن چه که تحت عنوان شعر در این مراسم مطرح شده با مقتضای شعر و شاعری بسیار متفاوت است.

استاندار کرمانشاه ظرافت و جستجو در خلقت و آفریندگی را جزء ذات و هنر نهفته در شعر عنوان کرد و گفت: در شعر کمال یابی و کمال جویی دیده می شود اما اینکه هر فردی چهار تا کلمه کنار هم بگذارد و دو تا قافیه هم داشته باشد که شعر نیست بلکه مباحث بی محتوایی است که از عقل و درایت به دور است.

دکتر رازانی مباحث مطرح شده در مراسم مذکور را نادانی به حساسیت ها و باورهای مردم ملسمان ایران دانست و گفت: این شعرها از یکسو نادانی به معنا و مبانی شعر و شاعری است و از سوی دیگر نادانی به مقتضیات و فرهنگ جامعه و همچنین حساسیت ها و باورهای مردم مسلمان است زیرا زمانی توحید و یکتاپرستی و نبوت در جامعه ای با باورهای مردم عجین شده لذا این نوع سخن گفتن فاقد عقل، درایت و خرد است.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان ساخت: باید از این موضوع تاسف و ناراحتی خود را اعلام کنم و با تمام وجود از آنچه که اتفاق افتاده ناراخت هستم و معتقدم که منبعد افرادی در دانشگاه ها باید دعوت شوند که موجب ارتقاء کمال شرکت کنندگان شوند و از سوی دیگر باورها و اعتقادات مردم را تقویت کنند.

دکتر رازانی با بیان اینکه بطور قطع و یقین در این زمینه کوتاهی صورت گرفته، تصریح کرد: روسا و معاونین دانشگاه از افراد باشخصیت، متدین، متعهد و انقلابی هستند و رئیس دانشگاه نیز موضوع را هم محکوم کرده و هم  تاسف خود را اعلام کرده است.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: دستگاه های، فرهنگی، آموزشی و اداری باید مراقبت کنند که در نتیجه غفلت ها و بی توجهی ها شاهد این اتفاقات نباشیم و تلاش کنند که تریبون ها  که امانت است بدون جستجو به هر رهگذری سپرده نشود زیرا اگر دقت نشود تریبون ها به چنین اشخاصی سپرده می شود که فاجعه ها بار می آورند.

دکتر رازانی با اشاره به حادثه اتفاق افتاده در برخورد دو قطار در استان سمنان گفت: به طور قطع و یقین مدیرعامل راه آهن کشور مسئول این حادثه نبود اما مسئولیت حادثه را پذیرفت و از سمت خود استعفا داد لذا لازم است که در بخش فرهنگی دانشگاه رازی کرمانشاه هم در مقام پاسخگویی و پذیرش مسئولیت چنین تصمیمی گرفته شود و این موضوع خواسته درستی است که رئیس دانشگاه در تدارک آن می باشد.

وی در ادامه خاطرنشان ساخت: محیط دانشجویی باید پویایی، شادابی، سرزنده بودن و نشاط خود را حفظ کند و نباید خواسته های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی این محیط به رکود کشیده شود.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: مقام معظم رهبری مکرر تاکید کرده اند که دانشگاه ها باید سیاسی و بانشاط باشد لذا در این دانشگاه نیز باید کماکان جلسات و فعالیت های سیاسی و اجتماعی پیگیری شود اما دقت لازم که که دیگر از این حوادث و برخوردهای نامطلوب تکرار نشود، ضروری است.

به گزارش "پاتاق نیوز" دکتر محمدابراهیم اعلمی آل آقا رییس دانشگاه رازی در گفتگو با یکی از خبر گزاری ها از استعفای معاون فرهنگی این دانشگاه در پی اتفاقات اخیر دانشگاه رازی خبر داد.


رییس دانشگاه رازی گفت: از اینکه  این موضوع موجب تکدر نماینده ولی فقیه در استان شده متاسفیم. توجه به دغدغه های ایشان برای همه ما حجت شرعی است و خود را ملزم می دانیم که نظرات ایشان را در فضای دانشگاه جامه عمل بپوشانیم.
وی گفت: پس از این اتفاقات و ابراز ناراحتی نماینده ولی فقیه در استان، معاون فرهنگی دانشگاه استعفای خود را تقدیم کرده است.
اعلمی آل آقا با انتقاد از برخی جوسازی ها پیرامون این موضوع گفت: ایجاد التهاب در شهر برای یک قصور فرهنگی شایسته نظام فرهنگی اسلامی ما نیست.

در حالی رئیس دانشگاه رازی از اعتراضات دانشجویی-مردمی انتقاد کرد که امروز دانشجویان با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان خواهان پیگیری ایشان در این مساله شدند.
با اینکه امام جمعه کرمانشاه و نماینده ولی فقیه در استان، جمعی از ائمه جمعه استان ، نمایندگان و تشکل های مختلف دانشجویی خواهان عزل این معاون شده بودند ریاست این دانشگاه با سکوت خود در مقابل این خواسته ایستاد تا معاون فرهنگی خود از سمتش استعفا دهد.

به گزارش "پاتاق نیوز" آیت‌الله مصطفی علما پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای هیأت علمی، تشکل‌های دانشجویی، بسیج اساتید و دانشجویی دانشگاه رازی که در اعتراض به اتفاقات اخیر دانشگاه رازی برگزار شد، اظهار داشت: باید پیرو مواضع انقلاب، امام خمینی، نظرات و منویات مقام معظم رهبری که عصاره انقلاب است باشیم.
علما با تاکید بر اینکه کسانی باید در رأس مدیریت باشند که سبک دین و اسلام  را به‌خوبی درک کنند و بفهمند، گفت: وقایع و اتفاقات اخیر دانشگاه رازی موجب تأسف همگان است این افراد دارند تست می‌شوند.

وی با اشاره به تودهنی اهانت کنندگان به مقدسات در دانشگاه رازی کرمانشاه، بیان کرد: اینجانب خطاب به همه دانشگاه‌های می‌گویم، مراقب رفتار خود در مرکز آموزشی باشید.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با تاکید به هوشیاری افرادی که در دانشگاه‌ها هستند، ادامه داد: کارکنان و مسؤولان دانشگاه باید متعهد، متخصص و پیرو و محافظ دین اسلام باشند.

وی تاکید کرد: خانواده‌ها از مسافت‌های دور فرزندان خود را به مراکز آموزشی عالی می‌فرستند تا علاوه بر علم‌آموزی، اخلاق و دین را نیز بیاموزند، لذا نباید ناامید شوند.

علما اظهار داشت: وجود کرسی‌های آزاد اندیشی و مباحث سیاسی و اجتماعی در دانشگاه‌ها همواره از تاکیدات مقام معظم رهبری است و هیچ کسی مخالفتی با آن ندارد.

وی افزود: من از ماه‌ها قبل به مسؤولان همه دانشگاه‌ها تذکر داده‌ام که مراقب افرادی که دعوت می‌کنید باشید و همواره تعجب کرده‌ام که چرا با وجود افراد دانشمند و فاضل با هر خط و فکری‌، فقط از چند نفر فرد محدود که همواره به ارزش‌ها و اصول نظام و انقلاب اهانت می‌کنند دعوت می‌شود.

وی گفت: هر کس در دانشگاه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی متصدی باشد نسبت به نظام و جوانان ما مسؤولیت دارد و برای حفاظت از اصول اصلی انقلاب و نظام وظیفه دارد.

وی افزود: دانشگاه‌های ایران همواره حتی قبل از انقلاب به دنبال ارزش‌ها و اسلام بوده‌اند و در اوج خفقان رژیم ستم‌شاهی شعار " خمینی خمینی خدا نگهدار تو  بمیرد بمیرد دشمن خونخوار تو" را سر می‌داده‌اند.

وی ادامه داد: امروز همه مسؤولان دانشگاه‌ها و مراکز علمی نیز مسؤولیت دارند که با رعایت اصول انقلاب و جامه عمل پوشاندن به وصیتنامه امام خمینی(ره)  بتوانند دانشجویانی با بصیرت و اسلامی تربیت کنند که بتوانند اسلام ناب محمدی این سرمایه بزرگ را که امروز دنیا در حال زانو زدن در مقابل آن‌ است را تربیت کنند.

به گزارش "پاتاق نیوز" روابط عمومی آب و فاضلاب شهری کرمانشاه اعلام کرد:روز سه شنبه از ساعت 10 تا 13 در محدوده بلوار وحدت، خیابان گلشن (چاله چاله) و کوچه‌های اطراف و همچنین کوچه‌های ضلع شرقی بلوار گلریزان قطعی و یا افت فشار آب خواهیم داشت.


در ادامه آمده است:از شهروندان تقاضا داریم آب مورد نیاز خود را ذخیره کنند.
گفتنی است دلیل این قطعی تعویض یک دستگاه شیر قطع و وصل سایز صد شبکه توزیع آب شهر کرمانشاه اعلام شده.

به گزارش "پاتاق نیوز" در خصوص مسائل بوجود آمده در دانشگاه رازی، حسنعلی مهدوی چشمه گچی نایب رئیس سابق جبهه اصلاحات کشور اظهار داشت: نباید به بهانه آزادی بیان بیائیم و چنین اشعاری را بخوانیم که تیشه به ریشه تمام مقدسات مذهبی بزنیم، آزادی بیان برای بحث آزادانه علمی و سیاسی و اجتماعی است با رعایت ادب و موازین شرعی و قانونی اما به معنی تمسخر ارزشهای مذهبی مردم نیست.

وی تاکید کرد: بنده بارها وبارها خطر طیف تندروی اصلاح طلبان را در این استان یادآور شده ام که نه دین برای آنها مهم است نه مقدسات و نه نظام و نه رهبری  و فقط و فقط به قدرت طلبی می اندیشند وبس.
مهدوی چشمه گچی اضافه کرد: این طیف تندرو با برگزاری چنین نشست هایی آبروی جریان اصلاحات را برده اند و چنین به جامعه القاء می کنند که اصلاح طلبی یعنی بی دینی . یعنی لاقیدی . یعنی پشت پا زدن به ارزشهای جامعه و با این قبیل کارها همه طیف های مذهبی جامعه را دشمن اصلاحات می کنند.

به گزارش "پاتاق نیوز" این مسابقات که با حضور تیمهای کرمانشاه ، رشت ، مشهد ، تبریز ، همدان و شیراز در مجموعه قمر بنی هاشم (ع)  برگزار شد  و در پایان کرمانشاه با کسب 73 امتیاز عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد و تیمهای مشهد با کسب 70 امتیاز و شیراز با کسب 54 امتیاز عناوین دوم و سوم را کسب کردند .

نتایج مسابقات کشتی آزاد کاکنان شهرداریهای کلانشهرهای  کشور

                      

ردیف

وزن (کیلوگرم)

نفراول

نفر دوم

نفر/نفرات سوم

1

57

فرود حجتی ( کرمانشاه )

رضا صدری ( مشهد )

صابر شهری (رشت )

2

61

فرزاد غلامی ( همدان )

احمد لعل ( مشهد)

امیر صمدی ( کرمانشاه )

3

65

مجتبی توکلی ( مشهد )

محمد ملکی ( تبریز )

فرید کریمی( کرمانشاه)

4

70

هاشم مختاری ( مشهد)

سجاد فاضلی ( همدان )

اسماعیل سرمد (رشت)

مجید یوسفوند(کرمانشاه)

5

74

محسن مصطفوی (تبریز)

مرتضی رحمتی ( کرمانشاه )

حسین ایزدی منش (شیراز )

وحید دهقان (رشت)

6

86

مسعود حیدریان( کرمانشاه)

احمد متینی ( تبریز)

جواد عرفانیان ( مشهد)

7

97

سعید طهماسبی ( کرمانشاه )

مهدی یکه ( مشهد)

عبداله محمدی (تبریز)

8

125

یداله محبی  (کرمانشاه

حسین رزم آرا ( مشهد)

محمد مهدی خسروی (شیراز)