پاتاق نیوز

وبسایت خبری تحلیلی

پاتاق نیوز

وبسایت خبری تحلیلی

پاتاق نیوز
تبلیغات

۸۱ مطلب در آبان ۱۳۹۵ ثبت شده است

به گزارش "پاتاق نیوز" مراسم هفتمین سالگرد رحلت چهره ماندگار جهان اسلام و چهره ارزشمند و عالم ربانی بزرگ آیت‌الله سید مرتضی نجومی (ره) در کرمانشاه برگزار می‌شود.


این مراسم سه شنبه 27 آبان از ساعت 15 در مسجد نواب واقع در خیابان شهدای اشک تلخ برگزار خواهد شد.
گفتنی است سخنران این مراسم آیت‌الله محمد حجتی، امام جمعه موقت کرمانشاه می باشد.
از مسؤولان، روحانیان، جوانان، بسیجیان، بازاریان و اقشار مختلف مردم کرمانشاه دعوت می شود در این مراسم شرکت نمایند.

به گزارش "پاتاق نیوز" پیمان یاوری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: ساعت 13 و 30 دقیقه روز سه‌شنبه (18 آبان) طی تماس‌های مردمی که با سامانه 112 برقرار شد، گزارش مفقود شدن یک پیرمرد 70 ساله در کوه‌های تاق‌بستان به ما ارائه شد.


وی از اعزام سه تیم امداد و نجات پنج نفره به منطقه برای پیدا کردن این فرد خبر داد و افزود: این تیم‌ها ساعت 14 همان روز عملیات جست و جو در کوهستان و در مسیر "دوکل و فرخشاد" را آغاز کردند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه عنوان کرد: این جست و جو ساعت‌ها ادامه داشت، اما فرد مفقود، هنوز پیدا نشده است.
به گفته این مسئول، هم اکنون عملیات جست و جو تا به دست آمدن اخبار تازه از این فرد به تعلیق درآمده است.

به گزارش "پاتاق نیوز" دادستانی عمومی و انقلاب کرمانشاه اطلاعیه شماره ۳ را در خصوص مکتب گلیم و گبه کرمانشاهان صادر کرد.

در اطلاعیه دادستانی آمده است:

«پیرو اطلاعیه‌های شماره ۱مورخ ۱۱/۰۸/۹۵ و شماره ۲مورخ ۱۲/۰۸/۹۵ به استحضار مردم غیور و شهید پرور و شریف استان کرمانشاه در راستای شفاف سازی و آگاهی بخشی و جلوگیری از انتشار اخبار کذب و شایعه پراکنی که موجبات سلب آرامش عمومی را فراهم می‌نماید در خصوص فعالیت‌های مکتب فرش، گلیم و گبه کرمانشاهان، اطلاعیه شماره ۳ بشرح ذیل صادر و اعلام می‌گردد:

۱- ضمن تقدیر و تشکر از عموم هم استانی‌های عزیز خصوصاً سپرده گذاران مکتب فرش، گلیم و گبه کرمانشاهان که با بینش انقلابی و بصیرت عاشورایی مسیر خود را ازمعدود افراد فرصت طلب و اغوا کننده که قصد تشویش اذهان عمومی و اخلال در نظم را داشته، جدانموده و دستگاه قضائی را در راستای خدمات رسانی مطلوب یاری کرده‌اند به عرض می‌رساند تعداد شکاتی که تاکنون اقدام به طرح شکایت نموده‌اند و شکایت آنها توسط ضابطین اخذ شده بالغ بر۵۰۰۰ نفر می‌باشد.

۲- با توجه به راه اندازی سامانه ابلاغ الکترونیکی ((ثنا)) sana.adliran.ir واجباریبودن فرآیند آن در مراحل رسیدگی‌های قضائی، لازم است کلیه شکات جهت بهره مندی از خدمات قضائی با مراجعت به دفاتر خدمات الکترونیک قضائی در سطح شهر یا مراجعت به دادگستری کل استان یا دادسرای مرکز استان مستقر در کوچه ثبت، نسبت به ثبت نام در سیستم مذکور و اخذ حساب کاربری اقدام سریع معمول نمایند.

۳- با توجه به اینکه تعیین تکلیف در خصوص اموال متهم و نحوه تقسیم آن بین شکات منوط به مشخص شدن تعداد دقیق شکات و میزان وجوه تحویلی آنها به متهم می‌باشد، بنابراین از سپرده گذاران محترم تقاضا می‌شود هرچه سریع‌تر و در اسرع وقت جهت اخذ شکایت به کلانتری‌های محل سکونت یا پلیس آگاهی مراجعت نموده و فرم‌های مربوطه را با ذکر دقیق مبالغ تحویلی به متهم تکمیل نمایند در غیر اینصورت چنانچه اشخاصی نسبت به اعلام شکایت اقدام ننمایند به منزله انصراف از حق وعدم مطالبه سپرده تلقی گردیده وعواقب مربوط به قصور در طرح شکایت متوجه شخص یا اشخاص حقیقی وحقوقی دیگری نبوده و نمی باشد.

۴- کما کان تنها مرجع رسمی اطلاع رسانی، دادسرای عمومی وانقلاب کرمانشاه درسایت روابط عمومی دادگستری استان یا آدرس تلگرامی  دادستانی کرمانشاه به شماره dadsarakermanshah@ می‌باشد.

در پایان ضمن دعوت به شکیبایی و اعلام اینکه ورود دستگاه قضائی استان به موضوع برای حفظ حقوق عامه و علی الخصوص سپرده گذاران این پرونده بوده، اعلام می‌نماید که جهت آگاهی از روند اقدامات قضائی انجام گرفته به اطلاعیه‌های بعدی دادسرای کرمانشاه توجه نمایند».

دادستانی عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه

به گزارش "پاتاق نیوز" دکتر حسین علی امیری عصر روز دوشنبه هیجدهم آبان ماه به همراه استاندار ،معاون عمرانی و شهردار کرمانشاه از پروژه قطار شهری کرمانشاه (حفر تونل قطعه یک) بازدید به عمل آوردند .در این بازدید استاندار کرمانشاه ابراز داشتند که اجرای پروژه قطار شهری کرمانشاه نسبت به 4 سال گذشته سرعت خوبی داشته و پیشرفت حاصله رضایت بخش می‌باشد همچنین سرعت عملیات اجرایی از سرعت منابع مالیمان بیشتر بوده است.
در ادامه این بازدید مهندس سلیم ساسانی مدیر عامل سازمان قطار شهری کرمانشاه بیان داشتند علی رغم اینکه طی 16 ماه گذشته هیچ پولی به این سازمان داده نشده است ولی کار تعطیل نشده و از روند قابل قبولی بر خوردار بوده، ایشان همچنین از معاون پارلمانی رئیس جمهور درخواست داشتند که سال آینده پروژه قطار شهری کرمانشاه را نیز مانند پروژه قطار شهری شهرهای دیگر دیده و بودجه بیشتری به این پروژه ه اختصاص دهند.
در انتهای این بازدید دکتر امیری در خصوص ده میلیارد تومان بودجه ای که در سفر مقام معظم رهبری به این پروژه اختصاص یافته ،قول مساعد داده که حد اکثر در دو هفته آینده جلسه ای با حضور دکتر جهانگیری تشکیل داده و به این موضوع رسیدگی کنند.


به گزارش "پاتاق نیوز" نشست تحلیلی تبینی «و اینک جهاد کبیر» با حضور استاد حسن عباسی در کرمانشاه برگزار می شود.


این نشست سه شنبه 25آبان از ساعت 18 در سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم قرآنی کرمانشاه واقع در بلوار شهید بهشتی برگزار خواهد شد.
گفتنی است دکتر حسن عباسی قبل از حضور در این برنامه در دانشگاه رازی و در سالن شهید علیمحمدی در نشستی با عنوان «آینده ای که می توانیم به آن بیاندیشیم» سخنرانی خواهد کرد.

به گزارش "پاتاق نیوز" مراسم اولین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم ستارعباسی روز دوشنبه 24آبان از ساعت 9 الی 11 صبح در مسجد امیرالمومنین (ع) چوبفروشها برگزار می شود.


شهید ستار عباسی از رزمندگان استان کرمانشاه بود که در کشور سوریه و در دفاع از حرم حضرت زینب (س) به شهادت رسید.
شهید ستار عباسی اهل هلشی از توابع  بخش سرفیروز آباد شهرستان کرمانشاه  است و پنجمین شهید مدافع حرم از استان کرمانشاه بود.

به گزارش "پاتاق نیوز" مریم رجبی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به خدمات مشاوره تلفنی 1480 بهزیستی، اظهار کرد: مشاوره تلفنی تعامل کلامی بین تماس گیرنده و یک متخصص (مشاور) در جهت شناخت مشکل تماس گیرنده است.


وی ابراز کرد: مشاوران در مراکز از طریق گوش دادن فعال، همدلی، حمایت و پیگیری مشکل تماس گیرنده سعی دارند راهکارهای مناسب را برای حل مشکل ارایه دهند.
به گفته کارشناس مرکز مشاوره بهزیستی کرمانشاه، سازمان بهزیستی برای دسترسی همه مردم به خدمات مشاوره و روانشناختی، امکان مشاوره تلفنی را فراهم کرده است.
رجبی خاطرنشان کرد: خط مشاوره تلفنی دولتی در تمامی استان ها به شماره 1480 از ساعت 8 صبح تا 19 عصر پاسخگوی مشکلات تماس گیرندگان در زمینه های پیش از ازدواج، خانواده، کودک و نوجوان، زناشویی، طلاق، تحصیلی ، شغلی و.... است.
وی یادآور شد: بهزیستی از ابتدای سال 1371 اقدام به ارایه خدمات مشاوره تلفنی به افراد کرده و هم اکنون تمام استان های کشور دارای مرکز مشاوره تلفنی بوده و مرکز مشاوره تلفنی 1480 در سال 1379 در استان کرمانشاه راه اندازی شده است.
رجبی با بیان اینکه خدمات مرکز مشاوره رایگان بوده و تنها بخش اندکی از هزینه تماس بر عهده تماس گیرنده است، گفت: 1480 شماره چهار رقمی است که نیازی به گرفتن کد و یا پیش شماره ندارد.
کارشناس مرکز مشاوره بهزیستی کرمانشاه، ناشناخته ماندن تماس گیرنده، رایگان بودن، خدمت رسانی در ساعات مختلف روز، سهولت دسترسی به خدمات مشاوره و ارایه خدمات در نقاط دوردست را از جمله مزایای مشاوره تلفنی ذکر کرد.

به گزارش "پاتاق نیوز" مستند "بهشت روح افزا" به کارگردانی حجت الاسلام پرونده از کارگردانان کرمانشاهی به بررسی اجمالی تاریخ شهر دماوند و امامزادگان مدفون در آن می پردازد.


این شهر در کنار ری، به عنوان یکی از ولایات مهم دامنه البرز به شمار می رفته و محل زندگی نوادگان ائمه و امامزادگان در ایران بوده است.
این مستند به سفارش اداره اوقاف شهرستان دماوند و با همکاری معاونت فرهنگی شهرداری کرمانشاه ساخته شده.
 معین یزدانی دستیار کارگردان ، امیر مهتران مدیر تولید، اصغر لایی تصویر بردار و ایمان مهتران دستیار تصویر این مستند هستند.
بنا بر اعلام شبکه افق این مستند جمعه 21آبان ساعت 18 و 23 از شبکه افق پخش خواهد شد.

به گزارش "پاتاق نیوز" مجمع خدمتگزاران مردمی اربعین کرمانشاه در ایام اربعین حسینی در نجف و کربلا مراسم و دسته عزاداری برپا خواهند کرد.


بنا بر این اعلام عمومی مجمع خدمتگزاران مردمی اربعین کرمانشاه در روزهای یکشنبه 23 و دوشنبه 24 آبان در نجف اشرف به آدرس ، شارع کربلا، روبروی پمپ بنزین کرار، موکب امام حسن مجتبی(ع) پذیرای همشهریان کرمانشاهی زائر هستند.
طبق همین اعلام عمومی این مجمع از چهارشنبه 26آبان الی دوشنبه 1آذر در کربلای معلی به آدرس شارع میثم تمار، شارع علقمه ، چهارراه علقمه  موکب کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) پذیرای زائران خواهد بود.

لازم به ذکر است زمان برگزاری این تجمعات و عزاداری ها 2 ساعت مانده به اذان مغرب اعلام شده.
گفتنی است این مجمع قصد اقامه عزا در ایام اربعین به صورت دسته عزاداری و حضور در حرمین شریف کربلا را دارد.

به گزارش "پاتاق نیوز" سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت در سفر خود به استان کرمانشاه علاوه بر حضور بر سر مزار شهدای مدافع حرم به دیدار خانواده شهدای مدافع حرم رفت.


این شخصیت سیاسی در سفر چهارشنبه خود به کرمانشاه بعد از حضور بر مزار شهدا ابتدا به دیدار خانواده شهید مدافع حرم حاج اکبر نظری و شهید مدافع حرم مهدی نوروزی رفت.

همچنین ایشان بعد از سخنرانی در دانشگاه رازی کرمانشاه به منزل شهید مدافع حرم سردار حاج حسین علیخانی رفته و با خانواده این شهید بزرگوار دیدار کردند.