پاتاق نیوز

وبسایت خبری تحلیلی

پاتاق نیوز

وبسایت خبری تحلیلی

پاتاق نیوز
تبلیغات

۱۴۱ مطلب در مرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

به گزارش "پاتاق نیوز"امام خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در دیدار ائمه جماعات مساجد استان تهران به سخنرانی پرداخت.


در گوشه ای از این سخنرانی امام خامنه ای در تبیین نکته ای مهم، «فرهنگ و بصیرت فرهنگی» را مبنای کار حقیقی سیاسی خواندند و تأکید کردند: سیاست در معنای واقعی، طرفداری از این یا آن شخص نیست بلکه به معنای برخورداری از نگاه کلان و توان تحلیل حرکت عمومی جامعه است.

رهبر انقلاب افزودند: در نگاه سیاسیِ حقیقی، باید با بررسی حرکت عمومی جامعه، پاسخ چند سؤال اساسی روشن شود: سبک زندگی جاری ما را به کدام سمت و سو می کشاند و آیا در حال حرکت به سمت عدالت اجتماعی، استقلال واقعی و شکل دهی تمدن اسلامی هستیم یا به سمت وابستگی به امریکا و تأثیرپذیری از بافته ها و یافته های غربی حرکت می کنیم؟

ایشان افزودند: البته در خلال این نگاه کلان و جریان شناسی واقعی، تکلیف مسائل جاری و موضع‌گیری انسان در قبال اشخاص، احزاب و گروهها نیز مشخص می شود.

حضرت آیت الله خامنه ای در ذکر مثالی در تبیین اهمیت داشتن نگاه و تحلیل کلان گفتند: در اوایل فتنه به یکی از سران فتنه گفتم شما در ظاهر با نظام هستید و به گفته خودتان در حال اعتراض انتخاباتی هستید اما بدانید که مدیریت این جریان به دست بیگانگان می افتد و آنها با استفاده از کار شما، اصل نظام را هدف می گیرند.

به گزارش "پاتاق نیوز" به نقل از خبرگزاری فارس سید حجت‌الله موسوی‌اجاق گفت: پیگیری محمدباقر نوبخت در انتخاب عبدالرضا شعبانی شهردار سابق کرمانشاه را لطمه‌ای بزرگ به کرمانشاه دانست و گفت: شعبانی با توجه به مدارک‌تحصیلی و بازنشسته بودنش شرایط شهردار شدن را نداشت، اما نوبخت بسیار پیگیر این مسئله بود حتی چند نفر از اعضای شورای شهر نیر به دنبال جمع‌آوری رای مثبت در میان افراد این نهاد برای شهردار شدن شعبانی بودند.

عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه به رای بالای آرش رضایی شهردار فعلی کرمانشاه از سوی اعضای شورای اسلامی شهر اشاره و اظهار داشت: شهردار فعلی کرمانشاه فردی توانمند، باسواد، متعهد، متخصص و باتجربه است.

به گزارش "پاتاق نیوز" متن گفت‌وگوی «نماینده» با «عبدالرضا مصری»، نماینده کرمانشاه در دوره‌های هفتم، نهم و دهم مجلس؛


«عبدالرضا مصری»، نماینده کرمانشاه در دوره‌های هفتم، نهم و دهم مجلس؛ گفت: پروژه پالایشگاه نفت کرمانشاه (آناهیتا) که با وجود رفع موانع مختلف و جلسات متعدد، متأسفانه دولت و وزارت نفت عزمی برای انجام این کار ندارد. اصولاً وزارت نفت بیشتر دنبال خام فروشی و صادرات است و عزمی برای افزایش ارزش افزوده در کشور نیست.

استان‌های مرزی جنوبی و غربی کشور در ۸ سال دفاع مقدس و سال‌ها پس از آن متأثر از جنگ بوده‌اند و اکنون پس از گذشت قریب به ۳ دهه هنوز نتوانسته‌اند کمبودها را جبران کنند. کرمانشاه، به تعبیر رهبر انقلاب، سینه ستبر ایران در مقابل دشمن بعثی بود. امروز این سینه ستبر به گفته نماینده با تجربه این استان، دردهایی را تحمل می‌کند؛ درد بیکاری سرآمد آنهاست. مصری که سابقه وزارت را نیز در کارنامه خود دارد، می‌گوید ما حاضریم هیچ امکاناتی نداشته باشیم اما فکری به حال اشتغال جوانانمان بشود.

به گزارش "پاتاق نیوز" پیمان شرفایی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شرکت هواپیمایی کیش ایر این پرواز را راه اندازی کرده است.


به گفته وی، این پرواز هر سه شنبه از کرمانشاه به بندرعباس و بالعکس انجام خواهد شد.
مدیرکل فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه اعلام کرد که با توجه به پیگیری هایی که اکنون در حال انجام است به زودی پرواز کرمانشاه به شیراز نیز برقرار خواهد شد.
شرفایی با بیان اینکه در هفته 120 نشست و برخاست در فرودگاه کرمانشاه انجام می شود، گفت: فرودگاه بین المللی کرمانشاه به مقاصد داخلی تهران، مشهد مقدس، کیش، قشم و عسلویه و مقصد خارجی استانبول ترکیه پرواز دارد.

به گزارش "پاتاق نیوز" به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان کرمانشاه، در پی انهدام یک تیم تروریستی وابسته به داعش در شهرک باغ ابریشم کرمانشاه که با مجاهدت و هوشیاری سربازان جان بر کف و گمنام حضرت ولی عصر (عج) و همکاری نیروی محترم انتظامی استان صورت گرفت، دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه ضمن قدردانی از این عزیزان هشدارهای قضایی و امنیتی خاصی را نیز برای مردم داشت.

مجتبی ملکی ضمن تأکید بر اقتدار بی مثال نظام جمهوری اسلامی که نقطه ثقل ثبات و امنیت منطقه علی رغم التهابات موجود است، گفت: همین مسأله و توان و اشراف اطلاعاتی ایران اسلامی خارچشم دشمنان و بدخواهان نظام است و چون نمی توانند از این دیوار دفاعی عبورکنند به ناجوانمردانه ترین شکل این اقدامات در خیال  باطل خود می اندیشند که نمونه های آن را در کشورهای مختلف و در کشتار مردم بی گناه و بی دفاع آنها مشاهده می کنیم.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه افزود: اگر چه به فیض الهی این آرزو را به دست نیافتنی ترین آرزو برای معاندین کوردل و اربابان زخم خورده آنها تبدیل کرده و خواهیم کرد اما لازم است مردم عزیز هم هوشیارانه و هر کدام با دغدغه و حساسیت خردورزانه و برخاسته از تعهد دینی، انقلابی و ملی خود در پایش امنیتی محیط اطراف خود هر گونه تحرک، آمد و رفت، اسکان، خرید و فروش و ... غیر معمول را با نهایت سرعت و دقت به مراجع امنیتی، قضائی و انتظامی اطلاع دهند تا آنگونه که تا امروز اتفاق افتاده این هبستگی نظام و ملت سد نفوذناپذیر هر توهم و توطئه ای از سوی اجانب و بدخواهان مردم باشد.

وی در این راستا به بنگاه های معاملات ملکی نیز هشدار داد که به هیچ وجه واسطه تحقق قراردادهای ملکی و اجاره ای برای افراد مجهول الهویه و مشکوک نباشند و بدانند که اهمال در این خصوص موجبات مسئولیت ایشان را فراهم می کند و باید در مراجع قانونی پاسخگو باشند.

به گزارش "پاتاق نیوز" شاهرخ پارسا روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: براساس مدل های هواشناسی پیش بینی می شود که پاییز امسال دیرتر آغاز شود و شدت بارش ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش چشم گیری داشته باشد.


وی افزود: با این حال نقشه های هواشناسی از احتمال وجود سرمای شدید و افزایش بارش ها در زمستان خبر می دهند.
مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه با کم سابقه خواندن میزان بارش های سال زراعی جاری 95 - 94 گفت: از اول مهر 94 تا 30 خرداد 95، میانگین بارش های استان کرمانشاه به 728 میلیمتر رسید.
وی اظهار کرد: سال زراعی جاری برای استان کرمانشاه بسیار پرباران بود تا جایی که می توان این بارش ها را در طول 40 سال اخیر کم سابقه و جزو معدود سال های زراعی چهار دهه اخیر برشمرد که میانگین بارش های همه شهرستان های استان از مرز 500 میلیمتر گذشت.
وی افزود: بارش های بسیار مناسب سال زراعی جاری کرمانشاه به گونه ای بود که مقدار بارش ها در مقایسه با سال زراعی گذشته حدود 124 درصد و در مقایسه با میانگین بلندمدت استان 53 درصد افزایش داشته است.
پارسا ادامه داد: بارش های شهر کرمانشاه نیز در سال زراعی جاری به 651 میلی متر رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال زراعی قبل 184 درصد و در مقایسه با دوره بلند مدت 53 درصد رشد داشته است.

به گزارش "پاتاق نیوز" سید حجت الله موسوی اجاق عصر شنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران در فرهنگسرای بوستان درخشان حاضر شد  به سوالات خبرنگاران جواب داد.

به نقل از خبرنگار ایرنا:
** شهردار کرمانشاه فردی کار بلد است
موسوی اجاق با اشاره به کارهایی که شهردار کرمانشاه ظرف 2 ماه گذشته انجام داده گفت: آرش رضایی یکی از کاربلدترین افراد در حوزه شهری و شهرداری است که انگیزه زیادی برای انجام کارهای برنامه ریزی شده شهری و عملیاتی کردن آن ها دارد.
وی راه اندازی سایت 'سی تی اس' یا برنامه ریزی راهبردی شهری را از جمله کارهای بزرگ او نام برد و گفت: با داشتن این سایت برنامه های همه شهرداری ها فارغ از اینکه کی شهردار باشد؛ مشخص است.
موسوی اجاق دیگر کارهای رضایی را انعقاد قرارداد 500 میلیارد ریال با قرارگاه خاتم الانبیا سپاه پاسداران برای انجام کارهای عمرانی، سر و سامان دادن به ممیزه ها و کسب درآمدهای شهرداری و احداث پارکینگ های عمومی در مکان های شلوغ شهری عنوان کرد.
این عضو شورای شهر کرمانشاه به کارهای فرهنگی شهردار کرمانشاه اشاره کرد و گفت: مقرر شده که فرهنگسرای شهرداری به نگارخانه عمومی تبدیل شود تا عکاسان، نقاشان، خوشنویس ها و گروه های موسیقی مکانی برای ارایه و در معرض دید عموم قرار دادن کارهای خود داشته باشند.
وی در ادامه با بیان اینکه در سه سال گذشته سه بار استاندار و شهردار کرمانشاه تغییر کرده گفت: متاسفانه این تغییرات پی در پی و سریع فرصت های زیاد توسعه استان را گرفت.
موسوی اجاق؛ به انتقادهایی که به عملکرد شورای شهر مطرح است؛ گفت: متاسفانه سخنگوی شورا در بیان عملکرد این نهاد ضعیف عمل کرده و مردم کمتر در جریان کارهای انجام شده و خدمات شورا قرار گرفته اند

به گزارش "پاتاق نیوز" حجت الله جهانبخشی در گفتگو با خبرنگار مهر، از یک مورد ریزش آوار ساختمان بر روی یک فرد حدود ۲۳ ساله در محله ۲۲ بهمن کرمانشاه خبرداد.

وی افزود: به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی در حین گودبرداری یک ساختمان بلند و عدم استفاده از شمعک های نگه دارنده، ساختمان ریزش و یکی از کارگران آن که حدود ۲۳ سال سن داشت زیر آوار دفن شده بود.

مدیرعامل آتش نشانی کرمانشاه تصریح کرد: بلافاصله پس از اطلاع به مرکز پیام سازمان، سه تیم عملیاتی ما در محل حاضر شده و طی ۸ ساعت عملیات امداد و نجات از ساعت ۱۱ تا ۱۷ امروز موفق به نجات فرد مورد نظر از زیر آوار شده و وی را برای مداوا به نیروهای فوریت های پزشکی تحویل دادند.

وی گفت: متاسفانه به دلیل سست بودن زمین محل مورد نظر چندین بار نیز جان نیروهای ما به خطر افتاد، اما در مجموع فرد مورد نظر را زنده از زیر آوار بیرون کشیدند.

به گزارش "پاتاق نیوز"سیروس کومه امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: احداث پارک جنگلی سراب قنبر از موفق‌ترین طرح‌های جذب گردشگران در کرمانشاه است.

وی پراکنش، توسعه و توازن یکسان پارک‌ها در سطح شهر کرمانشاه را از اهداف این طرح دانست و افزود: در یک برنامه سه تا پنج ساله با پیگیری‌های شهرداری کرمانشاه، 160 هکتار از مساحت سراب قنبر؛ پارک‌جنگلی می‌شود.

رئیس سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: با احداث پارک جنگلی سراب قنبر توازنی بین فضای سبز شهر به‌وجود می‌آید چرا که بیشتر فضای سبز در مجموعه طاق‌بستان و شمال شهر کرمانشاه است.

این مسؤول ایجاد یک پارک جنگلی و فضای سبز مناسب برای مردم جنوبی و مرکزی شهر کرمانشاه را لازم و ضروری دانست و گفت: با احداث پارک جنگلی سراب قنبر شهروندان این ناحیه نیز از امکانات فضای سبز برخوردار می‌شوند.

کومه از درختکاری 10 هکتار از مساحت سراب قنبر خبر داد و بیان کرد: کرمانشاه از نظر افزایش سرانه سبز جزو استان‌های برتر کشور است و با احداث این پارک به سرانه فضای سبز شهر افزوده می‌شود.

به گزارش "پاتاق نیوز" صبح امروز شنبه ، اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه به همراه جمعی از مدیران کل و معاونین استانداری و احمد صفری و سید قاسم جاسمی نمایندگان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی وارد بخش سرفیروزآباد از توابع شهرستان کرمانشاه شدند و از نزدیک در جریان مشکلات این بخش قرار گرفتند.در این بازدید منوچهر کاظمی نژاد بخشدار سرفیروزآباد مشکلات اهالی این منطقه را بازگو کرد، کاظمی نژاد افزود: می توان به کمبود آب شرب و کمبود امکانات بهداشتی به عنوان بزرگترین کمبود این بخش اشاره کرد.
در این بازدید گروه بازدید کننده از نزدیک در جریان پروژه آبرسانی چشمه روستای سرین ، پروژه راه آسفالت محور سرین – آهوران و روند ساخت 6 خانه روستایی بخش سرفیروزآباد که توسط بسیج سازندگی سپاه قرار گرفتند.
گفتنی است بخش سرفیروزآباد با 230 روستا دارای 35 هزار نفر جمعیت است.