پاتاق نیوز

وبسایت خبری تحلیلی

پاتاق نیوز

وبسایت خبری تحلیلی

پاتاق نیوز
تبلیغات

نگاهی به سوء مدیریت شعبانی/ یاداشت محبوبه هلشی

شنبه, ۴ ارديبهشت ۱۳۹۵، ۱۰:۱۵ ب.ظ

به گزارش "پاتاق نیوز"محبوبه هلشی مدرس دانشگاه در هفته نامه صدای آزادی مطلبی را با عنوان " از حالا به فکر چاره باشیم" منتشر کرد.

                                      
ایشان در این یاداشت آوردند: رسالت شورای شهر، با خبرهایی که هر از چندگاهی در جراید می بینیم چقدر مغایرت دارد ؟آیا عملکرد این دوره اعضای شورای شهر می تواند جوابگوی صداقت مردم این شهر باشد؟ اگر پاسخ منفی است، از هم اکنون به فکر چاره ای اساسی برای دوربعدی انتخابات باشیم.

اصل یاداشت :
پس از کشمکش های فراوان بین اعضای شورای شهر کرمانشاه بر سر انتخاب شهرداری توانمند، نهایتا تصمیم بر این شد که عبدالرضا شعبانی به این سمت منصوب شوند و سکان شهرداری کرمانشاه را که مدتی بی هدف رها شده بود به دست گیرند.
🔸از ویژگی های بارز سیستم اداری شهرداری در زمان مدیریت تقریبا یک ساله شعبانی که البته با اهداف بیان شده ایشان کاملا مغایرت داشت، می توان به این موارد اشاره کرد:  جایگزینی هدفهای فردی به جای اهداف عمومی، مهار گسیختگی بوروکراسی، نظام ناشایستگی در مدیریت نیروی انسانی، فرهنگ سخن گویی به جای عمل و...و البته نمونه بارزی هم از نمایش مسابقه صندلی را با خود به همراه داشت.
🔸انتخاب شعبانی به عنوان یک مدیر در سطح عالی، بدون توجه به مهمترین آیتم ها برای فردی که شهردار کرمانشاه خواهد شد از سوی شورای شهر، مشکلات شهرداری را کمتر که نه، بلکه بیشتر هم کرد.
🔸توجه به این مسأله با توجه به شروع دوباره ی جنب و جوش ها برای انتخابات شورا، تهیه لیستی از کاندیداهای مورد نظر حائز اهمیت است. شهر ما نیازمند ورود افراد جسور، آگاه و جوانی است که حداقل اصول مدیریت جدید را قبول داشته باشند و اعمال کنند، نه دیوانسالاری را .
 🔸شعبانی با هدف بهتر کردن شرایط این سازمان در تمام بخشها آغاز به کار کرد اما عملا در اجرا تغییر محسوسی مشاهده نشد. ایشان در این مدت مدیریت، با سرعتی نجومی بیشترین آمار عزل و نصب مدیران و تغییرکارکنان بخشهای مختلف شهرداری را داشتند که خود این امر، باعث بزرگترین آسیب به بدنه نیروی انسانی این سازمان شد و به خاطر نداشتن امنیت شغلی، عملکرد کارکنان را به شدت تحت تاثیر قرار داد.
🔸در تعریف مدیریت مفهومی نهفته وجود دارد و آن هدایت تشکیلات انسانی است که لازمه این امر هم، همراه کردن کارکنان در مسائل است و تفویض اختیار به آنها با توجه به سطوحی که قرار دارند. برای حل مسأله ای  که عدم توجه شعبانی را نشان می داد.  مدیری که به اهمیت این دو مقوله ی  تفویض اختیار و کار تیمی اعتقاد نداشت و از دیگر عواملی بودند که مدیریتش را در این دوران زیر سوال می بردند.
🔸شهردار معزول به عنوان یک مدیر در سطح عالی بدون هیچ معیار و ملاک خاصی حکم هایی را صادر می کرد که در وهله اول باعث تعجب خود فرد مورد نظر می شد و بالتبع باعث نوعی دلزدگی در افراد برجسته در این مجموعه شد که به دنبال معیاری برای این تصمیم گیری ها بودند.از دیگر نقاط ضعف شعبانی می توان به نداشتن ایده های جدید در تمام بخشها اشاره کرد که این ضعف عمده در تیم همراه هم کاملا مشهود بود.
🔸عدم عملکردی قابل قبول در بخشهای عمرانی و فرهنگی، در این مدت ضعف مدیریتی آقای شعبانی را برجسته تر ساخت و کارهای صورت گرفته در این حوزه ها به دوران شهرداران اسبق برمی گردد. اما در این بین چه کسانی جز شهروندان این شهر متضرر شدند ؟
🔸حد مطالبه گری شهروندان اینک نه در حد طرحهای عمرانی تاثیر گذار بر شهر است و نه ارتقای سطح فرهنگ شهری، این موارد، دیگر برای مردم این شهر به رویا تبدیل شده است . آرزوی شهروندان کرمانشاه به خاطر ضعف در عملکرد مدیران به آسفالت کردن کوچه هایشان تنزل کرده است.اما چرا ؟
🔸شاید به خاطر پاسخگو نبودن برخی از مسئولان ،و حس قداستی که بعد از انتخاب شدن به آنها دست می دهد. مردم ما از مقوله مطالبه گری دور مانده اند.شهروندان این شهر دیگر اجرایی شدن طرحهای عمرانی و طرحهای فرهنگی و.....را بیشتر به خوابی زیبا تشبیه می کنند نه یک حق مسلم شهروندی که از مسئولان این مهم را بخواهند.
 🔸اما لازم است اینک گریزی هم به خروجی عملکرد بیش از سه سال شورای شهری داشته باشیم که حتی اگر به صورت «کدخدامنشی» هم اداره و مدیریت می شد، می توانست خدمات بهتری را برای مردم این شهر به ارمغان بیاورد، نه تصمیماتی که تاکنون تنها نتیجه آن از دست رفتن منابع مالی و زمان است.
🔸کشمکشهای شدیدی که بعضا بر سر منافع بین این افراد ایجاد می شود، کل ساختار شورا را در این دوره زیر سوال برده که البته بعد از هر جریانی با وقفه ای دوباره این کشمکش ها شروع می شود.
🔸شاید از بارزترین کارهای صورت گرفته توسط شورای شهر، گرفتن مجوزهایی برای جذب نیروهای جدید بدون داشتن هیچ سنخیتی از نظر تحصیل و تجربه در دوره های متمادی شورا بوده که شهرداری کرمانشاه را به یک سازمان با بدنه گسترده و فاقد کارایی تبدیل کرده است و این شاید از اهم وظایف انجام شده شورا تاکنون بوده است. لازم است در این مدت باقیمانده اعضای شورا مطالعه دوباره ای در مورد وظایف و تعهدات خود داشته باشند. شاید برای انتخابات دور آینده شورا هم برنامه ای داشته باشند.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی